RK Borac (Bački Gračac) - RK Kljajićevo 27:17 (12:7)

UBEDLJIVA POBEDA DOMAĆINA

RK Borac (Bački Gračac)-Rk Kljajićevo 27:17 (12:7)

(Treća Liga Srbije - Sever)

U okviru poslednjeg, sedmog kola, jesenjeg dela prvenstva Treće lige, grupa "sever" za rukometaše, domaći tim Borca je relativno lako u Bačkom Gračacu, ali potpuno zasluženo, slavio ubedljivu pobedu. Gostujući rukometaši su mnogo bolje otvorili utakmicu, solidnom odbranom, uz nekoliko dobrih golmanskih intervencija, stekli su vođstvo od 3:0. Borac svoj prvi pogodak postiže tek u 10. minutu, nakon čega, vrlo brzo stiže do izjednačenja pet minuta kasnije, a zatim i do prvog vođstva u 17 minutu susreta, koje je do kraja poluvremena uvećano na plus pet i već tada je mogao da se nasluti pobednik.

Početkom drugog dela, domaći su sve boljom igrom, potpomognuti brzopletošću i greškama protivnika, u 33. minutu poveli sa sedam golova prednosti (15:8), ali se gostujuća ekipa u narednih deset minuta, kako-tako konsolidovala i uspela da smanji zaostatak na minus tri u 43. minutu, međutim, nije bilo dovoljno snage ni koncentracije za potpuni preokret, te je domaćin, serijom od 4:0, rešio svaku rezultatsku neizvesnost i rutinski priveo utakmicu kraju, ne primivši ni jedan gol u poslednjih sedam minuta. To je, na kraju, rezultiralo ubedljivim trijumfom.

U ekipi Borca, osim odličnog Orelja pred golom, najzaslužniji za osvajanje novih bodova bili su Mandić i kapiten Krtinić, obojica strelci osam pogodaka, dok se u timu Kljajićeva niko nije posebno istakao, a najefikasniji su bili Kosanović i Dragaš sa po četiri gola.

U ostalim duelima sedmog kola, postignuti su sledeći rezultati: Sivac 69/2 - Graničar (-), Rusin - Grafičar (odloženo za 11. novembar), dok je susret RK Sombora i Obilića odložen. Na tabeli trenutno vodi ekipa RK Sombor sa 11 bodova iz šest utakmica, ekipa Rusina ima bod manje iz isto toliko mečeva, dok će se konačan poredak jesenjeg lige znati tek nakon odigravanja nekoliko odloženih utakmica.