Odštampajte ovu stranicu
Mladi apatinski atletičari zasjali na Novogodišnjem mitingu u Novom Sadu i zaokružili još jednu uspešnu godinu

* Stavljen lep pečat za kraj sezone sa osvojenih osam odličja / Dva zlata Miloša Drekovića i zlato Milice Zanze *

Mladi atletičari iz Opštine Apatin, članovi AK Apatin Apatin i AK Omladinac Prigrevica, uspešnim nastupom na Novogodišnjem mitingu koji je u organizaciji Atletskog kluba Vojvodina održan pretposlednjeg dana godine koja je iza nas, u Hali 1 Novosadskog sajma, na kojem je nastupilo čak 640 atletičara i atletičarki iz 26 klubova iz Republike Srbije i zemalja iz regiona, stavili su najlepši pečat za kraj uspešne takmičarske 2018. godine.

Miloš Dreković sa trenerima

Članovi Atletskog kluba Apatin nastupili su u velikom broju na takmičenju i osvojili su ukupno 6 medalja. Miloš Dreković bio je dominanatan u trci na 60 metara i na taj način odbranio titulu od prošle godine, on je i u skoku u dalj osvojio zlatnu medalju. Milica Zanze bila je ubedljiva u trci na 60 metara i isto odbranila titulu od prošle godine.

Pobednica u trci na 60 metara, Milica Zanze

Srebrne medalje osvojili su Uroš Mandić u trci na 50 metara i Rastko Radišić u trčanju na 30 metara, dok je bronzanu medalju osvojila Jovana Kuridža u trci na 50 metara. Osim njih svi ostali članovi AK Apatin koji su takmičili dali su svoj maksimum i bili u vrhu plasmana u svojim grupama i blizu ulaska u finala.

Uroš Mandić (prvi s leva) domogao se srebra

Na takmičenju su nastupili i na najlepši način prezentovali Opštinu Apatin i članovi AK Omladinac Prigrevica čiji su takmičari osvojili dve srebrne medalje. Branislav Tadić u trci na 60 metara i Nikolina Korica u trci na 600 metara bili su odmah iza pobednika.

Jovana Kuridža sa bronzanom medaljom

Na novosadskom mitingu su u pratnji dece bili trener Bojan Tomašević i asistent Zoran Čegar, uz koje su punu podršku deci na takmičenju pružili i roditelji.

Treba napomenuti da je besplatna škola atletike koju je pokrenuo AK Apatin, početkom marta 2017. godine i kroz koju je prošlo preko 100 polaznika u potpunosti opravdala svoje postojanje i rukovodstvo kluba je ponosno na sve što je urađeno na tom planu u protekle dve godine. U 2018. godini, osim sjajnih rezultata mladih atletičara, seniori su bili odlični i osvojili su 7 medalja na zvaničnim prvenstvima Srbije (Đuro Borbelj osvojio je tri medalje - prvak Srbije u planinskom trčanju i osvajač dve bronzane medalje na prvenstvima Srbije na 10.000 metara 3.000 metara stipl, Aleksandra Burkanović je prvak Srbije na 50 kilometara, Snežana Milošević osvojila je drugo mesto na Prvenstvu Srbije u ultramaratonu na 12 sati, gde je na istom takmičenju Slađana Dečermić zauzela treće mesto, i sedmo odličje Zoran Radičanin koji je bio trećeplasirani na Prvenstvu Srbije u maratonu. I ostali članovi AK Apatin dali su pun doprinos promociji Apatina u zemlji i inostranstvu, uspešnim nastupima na međunarodnim takmičenjima.

Rastko Radišić, drugoplasirani (prvi s leva)

Atletski klub Apatin u 2018. godini, organizovao je dva sjajna atletska događaja 23. Apatinski Dunavski polumaraton i 3. Prekogranični ultramaraton Osijek-Apatin (50 kilometara), na kojima je nastupilo sveukupno blizu 1000 učesnika.

U 2019. godini je cilj da bude nastavljen rad u još većem obimu, da se nastavi sa obezbeđivanjem adekvatnih rekvizita za rad sa decom u realizaciji ideje u vezi sa izgradnjom atletske staze koja je neophodna da bi se nastavilo sa daljim razvojem bazičnog sporta poput atletike a što bi doprinelo i razvoju sveukupnog sporta u Apatinu. Takođe, u 2019. godini u planu je organizovanje 4. Prekograničnog ultramaratona Apatin - Osijek, 17. marta 2019. godine, kao i 24. Apatinskog Dunavskog polumaratona, 20. oktobra.

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor