Zlatne medalje Milice Zanze i Miroslava Pešića, srebro Miloša Drekovića, bronza Jelene Rašković

* Osvrt na najnovije uspehe i rezultate apatinskih atletičara

Apatinski atletičari i tokom prethodna dva vikenda imali su lepe startove i osvajali medalje. Na Međunarodnom 26. Novosadskom polumaraton, na kojem je nastupilo dosta apatinskih atletičara, najveći uspeh ostvario je Miroslav Pešić koji je osvojio prvo mesto! u trci na 6 kilometara, održanoj u polumaratonu.

U istoj trci Nemanja Đurić zauzima veoma vredno četvrto mesto.

Miroslav Pešić (u sredini), pobednik trke na 6 km na Novosadskom polumaratonu

U polumaratonskoj trci na 21 km i 097 metara, četvrto mesto u sveukupnom plasmanu u konkurenciji žena osvojila je Aleksandra Burkanović.

Poslednje subote u martu u Zrenjaninu je u organizaciji Atletskog kluba Proleter održano Prvenstvo Vojvodine u krosu, gde je za Atletski klub Apatin nastupilo osmoro predstavnika. Oni su osvojili dve medalje, u trci devojčica na 200 metara (2010. godište), ubedljivu pobedu ostvarila je Milica Zanze u trci na 200 metara, dok je Miloš Dreković u trci na 250 metara osvojio drugo mesto.

Zlatna Milica Zanze na pobedničkom postolju

~ . ~

Sa srebrnom medaljom na podijumu i Miloš Dreković

Veoma sigurne startove ostvarile su i Elena Ćopić i Jovana Kuridža.

Jovana Kuridža u apatinskom belom dresu hrabro na startu

*****

U trci seniora na 5 kilometara, za zapažene rezultate zaslužni su i Miroslav Pešić, Filip Demić i Živa Vijoglavin.

Vijoglavin, Đurć Demić i Pešić zadovoljni nakon trke u svetu, inače sve atraktivnije stabilne discipline na 5 km

*****

U Jagodini je poslednjeg dana prošlog meseca održan 3. Jagodinski maraton, gde je bronzanu medalju za AK Apatin osvojila Jelena Rašković u trci na 5 kilometara. U trci na 21 kilometara i 097 metara, odlične nastupe imali su Novica Stojanović koji je oborio lični rekord i osvojio četvrto mesto u sveukupnom poretku.

Jelena Rašković, trećeplasirana na Jagodinskom maratonu

U istoj trci peto mesto u ukupnom plasmanu i prvo mesto u starosnoj kategoriji osvojio je Zoran Radičanin, dok su Saša i Zorica Antić, inače novi članovi AK Apatin osvojili bronzane medalje u svojim starosnim kategorijama.

Marija Bubalo je u trci na 5 kilometara takođe završila ovu zahtevnu i masovno popularnu disciplinu - trkačku distancu.

Ima li lepšeg prizora od ovog, dve nasmejane, lepe i zagrljene sportske rivalke na stazi a prijateljice čim su trku u Jagodini, finiširale: Marija Bubalo (desno) još jedna apatinska kraljica kraljice sportova atletike

Tokom istog poslednjeg martovskog vikenda u Jagodini je održan i prvi istorijski susret organizatora atletskih događaja izvan stadiona. Inicijator skupa bio je koordinator Atletskog saveza Srbije za atletske trke izvan stadiona Goran Čegar. Njemu je domaćin skupa uručio specijalnu Plaketu za razvoj atletskih takmičenja izvan stadiona u Republici Srbiji.

Suorganizatori manifestacije bili su Atletski savez Srbije i Grad Jagodina, u radu je učestvovalo četrdeset organizatora atletskih manifestacija izvan stadiona, među kojima je bio i Atletski klub Apatin.

Apatinski klub su predstavljali Zoran Čegar, Sreto Ilinčić i Ana Nađheđeši. Skup je otvorio gradonačelnik Jagodine Ratko Stevanović, a radnom delu skupa prisustvovao je direktor Atletskog saveza Srbije Slobodan Branković.

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor