Dva nova zlata, srebro i dve bronze u bogatoj riznici medalja Rvačkog kluba Radnički Sombor

* Prošlog vikenda, 6. aprila održano je Prvenstvo Vojvodine u rvanju grčko-rimskim stilom za kadete i pionire-U 13 u Senti

U uzrastu kadeta rvači somborskog „Radničkog“ su nastupili sa šestoricom takmičara i osvojili dve medalje. Prvo mesto i zlatnu medalju osvojio je Bojan Kostić do 92 kg, dok se srebrnom medaljom okitio Nikola Katanić, u konkurenciji do 60kg. Bez medalja ostali su Milan Čeprnja, Milan Tolić, Aleksandar Jančić i Uroš Knežević.

U kategoriji pionira predstavnici najtrofejnijeg somborskog sportskog kolektiva imali su takođe šestoricu koji su osvojili tri medalje. Najuspešniji među njima bio je Gregor Sekulić do 50kg koji je sa lakoćom pobedio sve protivnike i osvojio prvo mesto.

Bronzane medalje osvojili su: Kristian Dobi do 30kg i David Mazinjanin do 36kg. Bez medalja ostali su: Pavle Vujko, Danilo Majstorović i Srđan Todorović.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor