Veoma uspešan i bogat prvi junski vikend apatinskih i prigrevačkih atletičara

* Osvojeno čak sedam medalja na četiri takmičenja širom Srbije

Vikend koji je ostao iza nas, bio je neverovatno bogat nastupima ali i rezultatima apatinskih i prigrevačkih atletičara, na kojima je osvojeno više medalja.

Aleksa Dubajić

....................

U petak, 2. juna, na Gradskom stadionu u Somboru u organizaciji Atletskog kluba Maraton, održan je mini višeboj (discipline 60 metara, skok u dalj i bacanje vorteksa) za decu 2006, 2008. i 2009. godišta. Osvojene su tri medalje za klubove sa teritorije Opštine Apatin.

Atletski klub Apatin na takmičenju predstavljali su Miloš Dreković koji je osvojio vicešampionsku titulu, uspešan debitantski nastup za AK Apatin imali su Marijana Vilotić, Nevena i Aleksa Dubajić, Elena Ćopić i Vladislava Cvetićanin.

Branislav Tadić

Na takmičenju su sjajan nastup imali članovi AK Omladinac Prigrevica, Milana i Branislav Tadić koji su ostvarili pobede. Mlade atletičare predvodio je trener Bojan Tomašević koji predano radi sa decom. Na istom akmičenju u svojstvu člana uprave AK Apatin učestovovao Franjo Pap koji je ujedno bio sudija u disciplini bacanje vorteksa.

Sutradan, u subotu, 3. juna, na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu, održano je otvoreno Prvenstvo Vojvodine za juniore na kojem su nastupila dvojica članova AK Omladinac Prigrevica predvođeni trenerom Bojanom Tomaševićem, u trci na 800 metara odličan debitantski nastup imao je Andrej Đurkov koji je osvojio bronzanu medalju, u disciplini skok u dalj najnezahvalnije četvrto mesto osvojio je Aleksandar Katić.

Bronzana medalja i pobedničko postolje za Andreja Đurkova na 800 metara

...........................................................................................

Juče, u nedelju, 4. juna, članovi AK Apatin imali su nastupe u Vranju i Sremskoj Mitrovici.

Vranje je bilo domaćin 1. Vranjskog maratona, gde je u disciplini 42 kilometra i 195 metara nastupio Zoran Radičanin i osvojio drugo mesto u sveukupnom plasmanu.

Elena Ćopić

................

U Sremskoj Mitrovici pak, održano je Prvenstvo Srbije za veterane, gde je Atletski klun Apatin u trci na 5.000 metara imao dvojicu predstavnika, a uspešan debitantski nastup za Apatin zabeležio je Dejan Pešić koji je u sveukupnom plasmanu osvojio prvo mesto.

U istoj trci nastupio je i Nebojša Ćulumović koji je generalno osvojio odlično šesto mesto kao i treće mesto u starosnoj kategoriji M40.