* U Somboru je u od 13. do 15. maja održan susret starovremskih, oldtajmera i jangtajmera
Program je počeo u petak 13. maja, prezentacijom treninga bezbedne vožnje za motocikliste SUMK „Bezbednost“, a dan završio večerom za učesnike u popularnom somborskom restoranu "U hladu bođoša".
Program narednog dana počeo je već u 9:30 na Trgu Svetog Trojstva okupljanjem, registracijom učesnika i plaćanjem kotizacije. Za mališane i njihove roditelje bio je organizovan edukativni program za (demonstracija korišćenja sedišta za decu u automobilu i na biciklu, uz tombolu i dodelu nagrada) nakon čega je bio organizovan polazak učesnika za Stapar i obilazak muzeja ćilima.
Nakon toga je usledio povratak u Sombor oko 18 časova i poseta vinariji „Vučji podrum“ uz degustaciju vina i hrane. Za današnji dan isplaniran je doručak u restoranu „Gradska kafana“ i poseta Galeriji „Milan Konjović“.
GALERIJA SLEDI U NASTAVKU:
Opel Manta GT 1970–1975
Mercedes W115 "minika"
Zastava 1100, 70te godine
Mercedes-Benz W110
Volvo Amazon 1956 do 1970
Mercedes SL 380, 1971–1989
Zastava 1100 *Replika sa ekspedicije KRAGUJEVAC - KILMANDŽARO
https://www.rts.rs/.../ekspedicija-kragujevac...
Ford Taunus 12m (1966–1970)
Peugeot 505
SL Mercedes fom 90s
Zastava 1300
Citroën DS
Mercedes W115 "minika"
Dok su ovi bili na ulicma nije bilo ni kriminalaca, stizali su ih brže nego ova modernija....
(ili se samo varamo)
Replike milicije iz 60tih 70tih i 80tih : FIAT 1100, FIAT 1300 i YUGO SKALA 55......
svaka čast na orginalosti i autentičnosti pogotovo kod "keca"
odlično odrađeno......
sa brojem 8 na tablicama
počinjala su vozila Pokrajinskog SUP-a,
SAP VOJVODINE
do nekog sledećeg puta doviđenja......
Media attention and coverage: Novi Radio Sombor
(All copyrights of any further publication of this section and its entire content posted on the portal of Novi Radio Sombor without the request and permission of any party or individual are protected and retained by all relevant legal mechanisms)
accompanied by: Srdjan Acanski, B.Sc.