Prikazivanje članaka po tagu komisija

* Nakon osam sastanaka počev od 24. februara, komisija Grada Sombora za raspodelu sredstava u oblasti sporta u 2021. godini  na devetom sastanku u okviru prve sednice, održanog prošle srede, 10. marta donela je zaključke u vezi sa prethodnim razmatranjem prijava po konkursu za godišnje programe klubova (u okviru kojih su klubovi imali tri mogućnosti predlaganja iznosa: za učestvovanje u takmičenjima, za manifestiaciju i nadoknadu za trenera)

Nakon pregleda prijava, procene značaja programa za Grad Sombor, bodovanja i vrednovanja programa, komisija je donela odluku o izdvajanju 14 miliona, 825 hiljada dinara za sufinansiranje godišnjih programa sportskih organizacija od posebnog značaja za Grad Sombor (tri sportska kluba) i to na taj način: Fudbalski klub Radnički 1912, Sombor: 9 miliona, 740 hiljada dinara), Rvački klub Soko, Sombor (1.090.000) i Košarkaški klub Džoker, Sombor (3.995.000 dinara). 

Nakon odabira sportskih organizacija od posebnog značaja, komisija je donela odluku o sufinansiranju godišnjih programa ostalih sportskih organizacija, kako u zapisniku sa sednice komisije stoji. Komisija je pre toga konstatovala da su sve prijave pristigle blagovremeno a dostavljeno je ukupno 97 prijava za godišnje programe klubova, članova Sportskog saveza grada Sombora. 

Od toga, za njih 89 po predlogu komisije, pripadaju sredstva, u sledećim iznosima koje je komisija na sajtu Grada Sombora objavila.

Najpre, tabela ukupnih sredstava poredak predloženih iznosa koji se odobravaju sledećim klubovima i sportskim organizacijama na podrčuju Grada Sombora u ovoj godini:

1. Fudbalski klub Radnčki 1912, Sombor  9.740.000 dinara

2. Košarkaški klub Džoker, Sombor  3.395.000

3. Bokserski klub Sombor, Sombor  3.000.000

4. Odbojkaški klub Volej stars, Kljajićevo  2.340.000

5. Fudbalski klub Sloga, Čonoplja  1.700.000

6. Fudbalski klub Stanišić 1920, Stanišić  1.550.000

7. KMF Žak Junior, Sombor  1.275.000

8. Odbojkaški klub Sombor, Somor  1.115.000

9. Rvački klub Soko, Sombor  1.090.000

10. Fudbalski klub Žak, Sombor  990.000

11. Ženski rukometni klub Ravangrad, Sombor  950.000

12. Fudbalski klub Kordun, Kljajićevo  900.000

13. Fudbalski klub Omladinac, Bukovac  750.000

14. Rukometni klub Grafičar, Bezdan  740.000

15. Rvački klub Radnički, Sombor  690.000

16. Muški rukometni klub Somborelektro, Sombor  650.000

17-19. Rukometni klub Dalmatinac, Riđica  600.000

     Rukometni klub Sombor, Sombor  600.000

     Kik boks klub Kobra, Sombor  600.000

20. Karate klub Ravangrad, Sombor  590.000

21. Teniski klub Žak, Sombor  530.000

22. Somborski šahovski klub, Sombor  520.000

23-24. Kajak klub Sombor, Sombor  500.000

     Klub borilačkih sportova Galaktik, Sombor  500.000

25-26. Odbojkaški klub CVS, Sombor  400.000

      Odbojkaški klub Goks-in, Sombor  400.000

27-32. Fudbalski klub Hajduk, Stapar  350.000

     Fudbalski klub Dunav, Bački Monoštor  350.000

     Fudbalski klub „Aleksa Šantić“, Aleksa Šantić  350.000

     Sportsko udruženje Dinamo, Bački Breg  350.000

     Somborski sportski klub Polet, Sombor  350.000

     Biciklistički klub S-tim, Sombor  350.000

33. Fudbalski klub Sport, Bezdan  330.000

34-36. Karate klub Somborac, Sombor  300.000

     Atletsko rekreativni klub Somaraton, Sombor  300.000

     Džudo klub Bačka, Sombor  300.000

37. Šahovski klub Polet, Rastina  280.000

38-42. Rukometni klub Graničar, Gakovo  250.000

     Stonoteniski klub Gusar, Stapar  250.000

     Stonoteniski klub Žak, Sombor  250.000

     Kuglaški klub Vihor, Sombor  250.000

     Kuglaški klub Kordun, Kljajićevo  250.000

43-47. Fudbalski klub Jedinstvo Lemeš, Svetozar Miletić  230.000

     Fudbalski klub Graničar, Riđica  230.000

     Fudblaski klub Bačđulafalva, Telečka  230.000

     Fudbalski klub Rastina 1918, Rastina  230.000

     Kuglaški klub Kljajićevo, Kljajićevo  230.000

48. Klub dizača tegova Radnički, Sombor  220.000

49-51. Omladinski rukometni klub Kljajićevo, Kljajićevo  200.000

     Kajak klub Dunav, Bezdan  200.000

     Auto moto klub SK 025, Sombor  200.000

52-56. Karate klub „Dušan Staničkov“, Sombor  150.000

     Boćarski klub Sombor, Sombor  150.000

     Atletski klub Maraton, Sombor  150.000

     Hokej klub Aligators, Sombor  150.000

     Bovling klub Bovlingstons, Sombor  150.000

57. Društvo podvodnih aktivnosti Sombor DPA, Sombor  125.000

58-63. Šahovski klub „Aleksa Šantić“, Aleksa Šantić  120.000

     Šahovski klub Bezdan, Bezdan  120.000

     Šahovski klub Bački Breg, Bački Breg  120.000

     Šahovski klub Ravangradske ajkule, Sombor  120.000

     Triatlon klub Sprint, Sombor  120.000

     Džiu džica Femili Fajt tim, Sombor  120.000

64. Streljački klub Blek Hors  110.000

65-74. Košarkaški klub Sombor, Sombor  100.000

    Boćarski klub Riđica, Riđica  100.000

    Boćarski klub Stanišić, Stanišić  100.000

    Boćarski klub Foks, Kljajićevo  100.000

    Boćarski klub Ravangrad, Sombor  100.000

    Gimnastički klub Soko, Sombor  100.000

    Biciklistički klub Sombor, Sombor  100.000

    Plesni klub Ronda, Sombor  100.000

    Sportski klub Figura, Sombor  100.000

    Aero klub Sombor, Sombor 100.000

75. Sportsko udruženje Student, Sombor  90.000

76. Sportsko udruženje Poverlifting Sever, Sombor  75.000

77. Fudbalski klub Spektar, Sombor  70.000

78. Džudo klub Ipon, Sombor  60.000

79-80. Plivački klub Sombor, Sombor  50.000

    Udruženje sportskih ribolovaca Sombor  50.000

81-83. Gimnastički klub Bački Monoštor, Bački Monoštor  40.000

     Aikido klub Dan, Sombor  40.000

     Spidbadmindotn klub Spider, Sombor  40.000

84. Klub sportskih ribolovaca Medžik fiš, Sombor  35.000

85-88. Planinarsko smučarsko društvo „Dr Radivoj Simonović"  20.000

     Urban kombat Centurion, Sombor  20.000

     Klub borilačkih sportova Ekstrim, Sombor  20.000

     Kriket klub Bodroški jeleni, Bački Monoštor  20.000

89. Regionalno udruženje radnika Jugozapadna Bačka 10.000

Zbog nedovoljnog broja bodova, komisija je odbila godišnje programe ovih sportskih organizacija: Plivačkog kluba Feniks, Sombor, OFK Šikara, Sombor, Klub američkog fubala KAF Celtis Sombor, dva udruženja sportskih ribolovaca, Poštar i Amur i Sport za sve Fan end fit.

Iz razloga blokade računa, odnosno neispunjavanja opštiha uslova konkursa, komisija je odbila prijavu na konkurs od strane Fudbalskog kluba Radnički Sombor, a iz razloga neispunjavanja opštih uslova konkursa (da su obavljali delatnost najmanje 30 meseci), odbija se prijava SUKS (Sportskog udruženja za konjički sport Stapar).

U zaključku komisija utvrđuje da je od ukupno 47 miliona dinara opredeljenih konkursom na alineji godišnji programi klubova za raspodelu, predložen i celokupan navedeni iznos.

Treneri za koje je predložena nadoknada - godišnji iznos od 240.000 dinara po treneru (uračnut u gornje ukupne svote klubova):

1. Igor Radusinović, Fudbalski klub Radnički 1912, Sombor

2. Gradimir Dedić, Rvački klub Soko, Sombor

3. Isidor Rudić, Košarkaški klub Džoker, Sombor

4. Tihomir Đenić, Fudbalski klub Žak, Sombor

5. Goran Čabrilo, Rukometni klub Grafičar, Bezdan

6. Darko Bošković, Ženski rukometni klub Ravangrad, Sombor

7. Vladimir Karanović, Odbojkaški klub Volej stars, Kljajićevo

8. Miloš Aleksić, Odbojkaški klub Sombor, Sombor

9. Slavko Vuković, Karate klub Ravangrad, Sombor

10. Josip Dekić, Somborski šahovski klub, Sombor

11. Milan Marić, Rvački klub Radnički, Sombor

12. Damir Krajinović, Teniski klub Žak, Sombor

Iznosi za manifestacije (u okviru ukupno predloženih, takođe gore navedenih iznosa klubova):

1. Bokserski klub Sombor:  400.000

 - Kup nacija za žene  (300.000)

 - Memorijal „Miroslav Gucunja“  (100.000)

2. Fudbalski klub Stanišić 1920, Stanišić:  350.000

 - Turnir „Preobraženje 2021“

3-4. Odbojkaški klub Volej stars, Kljajićevo:  300.000

 - Dukat kup 2021

   Kajak klub Sombor:  300.000

  - Kajak kup Sombor                                          

 5-6. Auto moto klub SK 025, Sombor:  200.000

 - Batinska bitka 2021

   Kik boks klub Kobra, Sombor:  200.000

  - Veče kik boksa

7. Atletsko rekreativni klub Somaraton, Sombor:  150.000

 - Somborski polumaraton

8. Hokej klub Aligators, Sombor:  110.000

 - Vidovdanski međunarodni turnir  (60.000)

 - Aligators vinter klasik  (50.000)

9-14. Rvački klub Soko, Sombor:  100.000

 - Trofej Sokola

   Fudbalski klub Sport, Bezdan:  100.000

 - 100 godina kluba

  Rukometni klub Grafičar, Bezdan:  100.000

- Susret bezdanskih reprezentativaca

 Karate klub Ravangrad, Sombor:  100.000

- Memorijal „Igor Anđelković“

Klub borilačkih sportova Galaktik, Sombor:  100.000

- Otvoreno prvenstvo Srbije u sanda borbama

Biciklistički klub Sombor, Sombor:  100.000

- Liberty race  (50.000)

- GPC Trofej  (50.000)

15. Sportsko udruženje Student, Sombor:  90.000

-  Vidovdanski turnir u basketu

16. Triatlon klub Sprint, Sombor:  80.000

- Somborban

17-18. Klub dizača tegova Radnički, Sombor:  70.000

- Memorijal „Stevan Pišta Gromilović“

  Džiu džica Femili Fajt tim:  70.000

- Memorijal „Srđan Trtica“

19. Spidbadminton klub Spider:  40.000

- Srbija Open

20-21. Košarkaški klub Džoker, Sombor:  35.000

- Džoker kup

  Klub sportskih ribolovaca Medžik fiš, Sombor:  35.000

- Medžik kup

22. Društvo podvodnih aktivnosti DPA, Sombor:  25.000

- Otvoreno prvenstvo Srbije u podvodnim aktivnostima

23. Planinarsko smučarsko društvo „Dr Radivoj Simonović“: 20.000

- Susreti planinara - „Simonovićevi dani“

*****

Komisija je takođe, na istoj sednici razmatrala i prijave po konkursu za stipendiranje najperspektivnijih mladih sportista Grada Sombora, u ukupnom iznosu od 3 miliona dinara, a pristigle su prijave za 30 imena. Nakon obavljenog bodovanja, komisija je donela odluku o stipendiranju 27 mladih sportista. O tome će biti reči u narednoj rubrici na stranicama portala Novi Radio Sombor.

Radu i odlučivanju prisustvovali su članovi ove gradske komisije, Siniša Lazić, Milan Marić, Radovan Rašković, Slavko Vuković i Dejan Kunić, kojeg su članovi jednoglasno izabrali za predsednika komisije, dok je zapisnik vodio Miloš Aleksić.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor 

Objavljeno u Prva vest

 * Sportski savez Grada Sombora raspisao je na sednici Upravnog odbora 13. januara javni poziv za prikupljanje predloga za izbor više vrsta priznanja, koje su sportisti, treneri, ekipe, zaslužili na relevantnim takmičenjima u prošloj, 2020. godini. Javni poziv je raspisan na osnovu člana 35. stav 1. tačka 5. Statuta Sportskog saveza grada Sombora, i člana 120. stav 2. tačka 1. Zakona o sportu (objavljen u Službenom glasniku Republike Srbije br. 24/11), kao i Pravilnika o izboru sportiste grada Sombora

Donosimo odmah ispod ovog uvoda kompetnu potrebnu dokumentaciju, to jest tekst javnog poziva, Pravilnik o izboru sportiste grada Sombora, kao i sva četiri obrasca (za sportistu godine, ekipu, trenera i nagradu za životno delo). I ovom prilikom Sombor je među retkim gradovima, a tu praksu ustrojio je i kao prvi grad u Srbiji, birajući najuspešnije kako u olimpijskim tako i u neolimpijskim sportovima. 

~ . ~

Na osnovu člana 35. stav 1. tačka 5. Statuta Sportskog saveza grada Sombora, i člana 120. stav 2. tačka 1. Zakona o sportu ( Sl. glasnik RS br. 24/11) i Pravilnika o izboru sportiste grada Sombora, Upravni Odbor Sportskog saveza grada Sombora raspisuje:

JAVNI POZIV

Za prikupljanje predloga za izbor sledećih vrsta priznanja:

 1. Godišnja priznanja u olimpijskim i neolimpijskim sportovima najuspešnijim sportistima, ekipama i trenerima.

-  najuspešniji sportista: pionir, kadet, junior i senior iz pojedinačnih olimpijskih sportova (1, 2, 3.mesto) i neolimpijskih sportova (1. mesto).

- najuspešniji sportista - pionir, kadet, junior i senior iz ekipnih sportova (1. mesto ) -  najuspešniji sportista - pionirka, kadetkinja, juniorka i seniorka iz pojedinačnih olimpijskih sportova (1, 2, 3.mesto) i neolimpijskih sportova (1. mesto).

- najuspešniji sportista - pionirka, kadetkinja, juniorka i seniorka iz ekipnih sportova (1. mesto)   

-  najuspešnija ekipa

-  najuspešniji trener

2. Posebna priznanja dodeljuju se:

 

  • u kategoriji „Školski sport“
  • Osnovne škole
  • najuspešnija škola
  • Srednje škole
  • najuspešnija škola
  • u kategoriji sportista sa invaliditetom
  • najuspešniji pojedinac
  • najuspešnija ekipa
  • u kategoriji za vrhunski sportski rezultat ostvaren u sportskim organizacijama van teritorije grada Sombor
  • gran - prix

3. Nagrada za životno delo : Priznanje za doprinos i razvoj sporta u gradu Somboru

Prijave (popunjeni obrasci) se podnose od dana objavljivanja na sajtu SSG Sombora 21. 01. 2021. god. do 01. 02. 2021. godine, lično u kancelariji Sportskog saveza grada Sombora ili poštom na adresu: Venac voj. Petra Bojovića 11, 25000 Sombor.

Predlog za izbor najboljih u 2020. godini, mogu dati sportske organizacije, granski sportski savezi, škole, sporski radnici i pojedinci na obrascu propisanom Pravilnikom.

Pravilnik i obrasci za izbor sportiste grada Sombora za 2020. godinu se mogu preuzeti sa sajta SSG Sombora i u kancelariji Sportskog saveza grada Sombora, Venac vojvode Petra Bojovića 11, Sombor.

Sve dodatne informacije se mogu dobiti lično ili na telefon 025/ 436 - 787 Sportskog saveza grada Sombora (Venac vojvode Petra Bojovića 11).

UOSSG Sombora

............................................................................................

Na osnovu člana 35. stav 1. tačka 5. Statuta Sportskog saveza grada Sombor, Upravni odbor Sportskog saveza grada Sombora, na sednici održanoj 13. 01. 2021. godine donosi

P  R  A  V  I  L  N  I  K 

O  IZBORU  SPORTISTE GRADA SOMBORA

OSNOVNE ODREDBE

Član 1.

Ovim pravilnikom uređuje se način, postupak i kriterijumi za izbor najuspešnijih sportista, ekipa, trenera i sportskih radnika na osnovu ostvarenog sportskog rezultata u toku jedne godine.

Član 2.

Uslove koje mora svaki kandidat koji konkuriše za ovo priznanje su: da je državljanin Republike Srbije, da je takmičar u individualnim ili kolektivnim sportskim granama nacionalnih saveza, koji su članovi Sportskog saveza Srbije, odnosno Sportskog saveza grada Sombora i koji svoje sportske aktivnosti sprovode na teritoriji grada Sombora.

Član 3.

      Sportski savez grada Sombora utvrđuje sledeće vrste priznanja:

  1. Godišnja priznanja najuspešnijm sportistima, ekipama i trenerima.
  2. Posebna godišnja priznanja.
  3. Nagrada za životno delo.

Član 4.

Spotski savez grada Sombora jednom godišnje raspisuje javni poziv ili obaveštava javnost na drugi način o dodeli nagrada i izboru najboljeg: sportiste, ekipe, trenera u olimpijskim i neolimpijskim sportovima i posebnih priznanja: školski sport, „grand prix“ i nagrada za životno delo.

Javni poziv se  objavljuje na sajtu Sportskog saveza grada Sombora, u sredstvima informisanja, a o javnom pozivu se obaveštavaju svi klubovi i savezi na području grada Sombora.

Član 5.

Za  jednu godinu mogu se proglasiti najuspešnijima samo jedan sportista i jedna sportiskinja u svim uzrasnim kategorijama, samo jedna ekipa i jedan trener.

Predlagač je dužan da dostavi validnu dokumentaciju sa zvaničnih takmičenja, shodno članu 9. i 10. ovog Pravilnika.

Kadetska, juniorska i seniorska kategorija su otvorene: svi sportisti bilo kog uzrasta (pioniri, kadeti i juniori mogu konkurisati u starijim uzrasnim kategorijama ako imaju zvanično postignut i priznat rezultat od nadležnog granskog sportskog saveza u toj uzrasnoj kategoriji).

 

 I  GODIŠNJA  PRIZNANJA - OLIMPIJSKI I NEOLIMPIJSKI SPORT

  1. najuspešniji sportista - pionir, kadet, junior i senior iz pojedinačnih olimpijskih sportova (1, 2, 3.mesto) i neolimpijskih sportova (1. mesto).
  2. najuspešniji sportista - pionir, kadet, junior i senior iz ekipnih sportova (1. mesto)
  3. najuspešniji sportista - pionirka, kadetkinja, juniorka i seniorka iz pojedinačnih olimpijskih sportova (1, 2, 3. mesto) i neolimpijskih sportova (1. mesto).
  4. najuspešniji sportista - pionirka, kadetkinja, juniorka i seniorka iz ekipnih sportova (1. mesto)
  5. najuspešnija ekipa iz olimpijskih i neolimpijskih sportova
  6. najuspešniji trener iz olimpijskih i neolimpijskih sportova

Član 6.

Predlog (nominacija) za izbor najboljih mogu dati sportske organizacije, granski sportski savezi, škole i sportski radnici na obrascu koji je sastavni deo ovog Pravilnika.

Član 7.

Na predlog Komisije za izbor sportiste, ekipa i trenera odluku o izboru donosi Upravni odbor Sportskog saveza grada Sombora, na osnovu  predloga Komisije imenovane od strane UO Saveza.

Član 8.

Za sportistu, ekipu i trenera godine može se proglasiti sportista, ekipa i trener koji su tokom jedne (kalendarske) godine ostvarili najbolji rezultat u odnosu na druge sportiste, ekipe i trenere iz svog ili drugih sportova na zvaničnim međunarodnim, republičkim, i pokrajinskim takmičenjima.

Član 9.

     Pod zvaničnim međunarodnim sportskim takmičenjima u ovom Pravilniku podrazumevaju se:

  1. Olimpijske igre
  2. Svetska prvenstva
  3. Evropska prvenstva
  4. Olimpijski dani mladih
  5. Univerzijada
  6. Mediterske igre
  7. Balkansko prvenstvo

Član 10.

Pod zvaničnim republičkim i pokrajinskim sportskim takmičenjima u ovom Pravilniku podrazumeva se:

  1. Prvenstvo Republike Srbije
  2. Prvenstvo AP Vojvodine
  3. Zvanično kup takmičenje Srbije

Član 11.

O izboru i proglašenju najuspešnijh sportista, ekipa i trenera odlučuje kriterijum najboljeg plasmana postignutog tokom jedne godine na službenim međunarodnim i domaćim sportskim takmičenjima navedenim u članu 9. i 10. ovog Pravilnika.

Ukoliko su u pojedinim sportovima takmičenja kategorisana po kvalitetu na: A, B i C program računaju se samo rezultati ostrvareni u najjačoj konkurenciji.

U svakoj uzrasnoj kategoriji vrednuje se samo jedan rezultat (najbolji) postignut u prethodnoj godini.

Rezultat jednog sportiste može se vrednovati samo u jednoj uzrasnoj kategoriji.

Ukoliko se desi slučaj da u istoj kategoriji sportista, ekipa, ili trener imaju dva ili više nominovanih sa istim brojem bodova, dodatni bod dobija sportista, ekipa, ili trener koji ima drugi najbolji rezultat postignut na zvaničnom međunarodnom, ili domaćem takmičenju. U slučaju da ni tada nema razlike, komisija ima diskreciono pravo da izabere perspektivnijeg sportistu, ekipu, ili trenera.

Proglašenje najboljih sportista, ekipa i trenera može biti samo po osnovu takmičarskog plasmana ili rekorda.

Član 12.

Najuspešnijim sportistom grada Sombora može se proglasiti:

1. Pojedinac - žene i muškarci

a) koji tokom kalendarske godine u individualnom sportu postigne najvredniji pojedinačni plasman u odnosu na sve ostale pojedince iz svog i drugih pojedinačnih sportova.

b) Pojedinac iz sastava sportske ekipe koja je postigla značajan rezultat na reprezentativnom, ili klupskom takmičenju uz uslov da je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca u ekipi.

c) Minimalan broj učesnika je šest ili pet sa 10% umanjenja ili najmanje četiri sa 20% umanjenja iz različitih klubova da bi se vrednovao kandidovani rezultat.

Ekipu - žensku ili mušku ili sportski sastav čini tim koji učestvuje u zvaničnom liga i kup sistemu takmičenja u okviru zvaničnog granskog saveza i koji tokom kalendarske godine postigne najbolji ekipni plasman u odnosu na sve ostale ekipe iz svog ili drugih sportova.

a) Minimalan broj ekipa učesnica lige ili kupa je šest ili pet sa 10% umanjenja ili četiri sa 20% umanjenja da bi se vrednovao kandidovani rezultat.

U slučaju da više ekipa postigne iste plasmane u različitim sportovima iste kategorije, prednost ima ekipa koja je ostvarila svoj plasman u ligi koja ima više učesnika.

2. Trener

a) koji tokom kalendarske godine sa pojedincem u individualnom sportu, ili ekipom postigne najbolji pojedinačni, odnosno ekipni plasman na zvaničnom međunarodnom, ili domaćem takmičenju u odnosu na sve ostale pojedince i ekipe iz svog ili drugih sportova.

b) Minimalan broj učesnika je šest ili pet sa 10% umanjenja ili 4 sa 20% umanjenja iz različitih klubova da bi se vrednovao kandidovani rezultat.

Vrednovanje sportskih rezultata: sportista, ekipa i trenera se vrši prema sledećoj bodovnoj listi:

Član 13.

TABELA 1.

Zvanična međunarodna

takmičenja

 1 mesto

( bodova)

 2 mesto

( bodova)

3 mesto

( bodova )

4 mesto

( bodova)

5-8 mesta

( bodova )

učešće

( bodova )

Olimpijske igre                   

     230

     220

     210

    120

     90  

     70

Svetko prvenstvo

     210

     200

     170

    100

     80

     60

Evropsko prvenstvo

     190

     170

     150

     80

     70

     50

 

Olimpijske igre mladih

     150

     120

     100

     50

     40

     30

Univerzijada

     130

     100

     80

     40

     30

     20

Mediteranske igre

     110

     80

     60

     30

     20

     10

Balkanijada

     90

     60

     40

     20

     10

     5

 

    

    

    

    

    

     

TABELA 2.

Zvanično republičko i Pokrajinsko

takmičenje

  1 mesto

( bodova )

2 mesto

( bodova )

3 mesto

( bodova)

 

 

Prvenstvo republike Srbije

       70

     65

      60

 

 

Prvenstvo Vojvodine

       60

     55

      50

 

 

Zvanično kup takmičenje

       50

     45

      40

 

 

Broj bodova iz tabela 1. i 2. se odnosi na pojedince, ekipe i trenere koji se takmiče u sportovima prve i druge kategorije iz važeće kategorizacije sportova Republike Srbije. Za sportove 3. i 4. kategorije broj ostvarenih bodova iz tabela 1. i 2. se umanjuje za 10 %, a za sportove 5. i 6. kategorije za 20%.

Broj bodova iz tabele 1. i 2. se računa za takmičenja na kojima je učestvovalo najmanje 6 takmičara, ili ekipa u toj konkurenciji. Ukoliko je na takmičenju učestvovalo manje od 6 takmičara, ili ekipa u kategoriji broj osvojenih bodova se umanjuje za pet 10%. Minimalan broj takmičara, ili ekipa po kategoriji koji se boduje je 4 sa umanjenjem od 20%.

Bodovanje se vrši na isti način za olimpijske i neolimpijske sportove.

Kod olimpijskih sportova vrednuju se rezultati, samo iz olimpijskih disciplina.

Svaki sportista može biti dodatno vrednovan sa 6 bodova ako je na napred navedenim međunarodnim takmičenjima zvanično izabran za najboljeg takmičara, najboljeg strelca ili je izabran u najbolji sastav prvenstva, odnosno sa 3 boda za nacionalna takmičenja.

Ukoliko se naknadno utvrdi da je rezultat koji je bio osnov za izbor sportiste godine postignut primenom nedozvoljenih sredstava i postupaka, sportista gubi zvanje sportiste godine i sva prava koja su po tom osnovu utvrđena Zakonom o sportu.

Član 14.

Najuspešnijim sportistima, ekipama i trenerima dodeljuje se priznanja Sportskog saveza grada Sombora.

Priznanje iz član 3. ovog Pravilnika dodeljuje se svake godine na svečanosti proglašenja nauspešnijih sportista Sportskog saveza grada Sombora koja se održava početkom naredne kalendarske godine, u odnosu na godinu za koju se vrši izbor najboljih sportista.

II  POSEBNA  PRIZNANJA

Član 15.

Posebna priznanja dodeljuju se:

  1. u kategoriji „Školski sport“
  2. u kategoriji sportista sa invaliditetom
  3. u kategoriji za vrhunski sportski rezultat ostvaren u sportskim organizacijama van teritorije grada Sombora
  4. gran - prix

Član 16.  

Konkurencija osnovnih škola:

  1. najuspešnija škola

Član 17.

           Konkurencija srednjih škola:

  1. najuspešnija škola

Član 18.

           Konkurencija sportista sa invaliditetom:

  1. najuspešniji pojedinac
  2. najuspešnija ekipa

Član 19.

Najuspešnijim iz člana 16. i 17. proglašavaju se: učenici, nastavnici i škole koji su tokom prethodne kalendarske godine ostvarili najbolje rezultate na školskom republičkom, pokrajinskom i svetskom prvenstvu učenika osnovnih i srednjih škola u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji po programu saveza za Školski sport Srbije i Vojvodine

Najuspešnijim iz člana 18. proglašavaju se učesnici koji su tokom kalendrske godine svojim izuzetnim angažovanjem učestvovali u stvaranju visokih sportskih rezultata.

Spotski savez grada Sombora iz člana 15. stav 3. može nagraditi sportiste koji su tokom kalendarske godine ostvarili izuzetne-vrhunske sportske rezultate u sportskim organizacijama van teritorije grada Sombora u zemlji i inostranstvu, a koji potiču sa teritorije grada Sombora.

Sportski savez grada Sombora u skladu sa članom 15. stav 4. dodeliće najviše priznanje sportisti koji je tokom predhodne kalendarske godine prema kriterijumu bodovanja ostvario najbolji sportski rezultat u kategoriji juniora i seniora u olimpijskim i neolimpijskim sportovima. U slučaju istog broja bodova prednost ima takmičar u seniorskoj kategoriji.

Na predlog Komisije o dodeli posebnih priznanja odluku donosi Upravni odbor Sportskog saveza grada Sombora.

III NAGRADA  ZA  ŽIVOTNO  DELO

Član 20.

Kao priznanje za doprinos i razvoj sporta u gradu Somboru, Sportski savez grada Sombora ustanovio je nagradu koja se svake godine dodeljuje pojedincima kao „Nagrada za životno delo u oblasti sporta“.

Član 21.

Pravo predlaganja kandidata za Nagradu za životno delo imaju pojedinci, sportski klubovi i savezi. Predlagač ne može predložiti sam sebe.

Član 22.

Predlozi se dostavljaju na obrascu koji je sastavni deo ovog Pravilnika, a predlagač je dužan predlog obrazložiti te potkrepiti kratkom biografijom i podacima o sportskim aktivnostima predloženog kandidata.

Član 23.

Nagrada za životno delo Sportskog saveza grada Sombora može biti dodeljena pojedincima koji ispunjavaju sledeće uslove:

  • spotistima koji su u periodu aktivnog takmičenja postigli vrhunske sportske rezultate, kako na međunarodnom, tako i na domaćim takmičenjima, bilo pojedinačno ili u okviru ekipe za koju su nastupali, a posle prestanka aktivnog takmičenja proveli najmanje 20 godina kao sportski radnici u organizacijama, ili organima sporta grada Sombora.
  • sportskim radnicima koji su najmanje u periodu od 30 godina aktivno delovali u sportskim organizacijama grada Sombora i na taj način značajno doprineli razvoju, unapređenju i omasovljavanju sporta u Somboru.
  • stručnjacima u sportu i sportskim stručnjacima (treneri, selektori, lekari sportske medicine i sl.) koji su proveli najmanje 20 godina rada u sportskim organizacijama i organima grada Sombora i ostvarili izuzetno značajne i zapažene rezultate.

Za nagradu za životno delo Sportskog saveza grada Sombora ne mogu konkurisati mlađi od 55. godina starosti.

Član 24.

Godišnje se dodeljuju najviše jedna Nagrada za životno delo. Nagrada za životno delo može se dodeliti samo jedanput.

Član 25.

Na predlog Komisije za izbor sportiste grada Sombora odluku o dodeli „Nagrade“ donosi Upravni odbor Sportskog saveza grada Sombora na osnovu primljenih predloga.

Član 26.

Dobitniku Nagrade za životno delo dodeljuje se priznanje kao službeno obeležje Sportskog saveza grada Sombora.

Član 27.

Sportski savez grada Sombora vodi evidenciju dobitnika Nagrade za životno delo. U arhivi Sportskog saveza grada Sombora sprema se celokupna dokumentacija prispelih predloga za dodelu Nagrade.

Član 28.

Odredbe ovog Pravilnika tumači Upravni odbor Sportskog saveza grada Sombora, a za njegovo sprovođenje, zadužena je Komisija za izbor sportiste grada Sombora.

Član 29.

Izmene i dopune ovog Pravilnika vrši Upravni odbor Sportskog saveza grada Sombora.

Član 30.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu danom donošenja.

Predsednik SSGSO

Zoran Bojić

......................................................................

O  B  R  A  Z  A  C

ZA IZBOR NAJUSPEŠNIJEG SPORTISTU GRADA SOMBORA

ZA 2020. godinu

POJEDINAČNI SPORTOVI 

Ime i prezime sportiste

 ________________________________

Dan mesec i godina rođenja

 ________________________________

Adresa stanovanja (prebivalište )

 ________________________________

Naziv kluba čiji je član

 ________________________________

Grana sporta

 ________________________________

Uzrasna kategorija

 ________________________________

TAKMIČARSKI PODACI ZA 2020. godinu

MEĐUNARODNA TAKMIČENJA (Po članu 9. Pravilnika i to: Olimpijske igre (samo olimpijske discipline) Svetska prvenstva, Evropska prvenstva, Univerzijada, Mediteranske igre i Balkansko prvenstvo)

Ime i prezime takmičara

Naziv takmičenja

Plasman

Uzrasna kategorija

Disciplina kategorija

Mesto održavanja

Broj učesnika u kategoriji ili disciplini

(kolone /7/ u tabeli kako su označene iznad)

REPUBLIČKA I POKRAJINSKA TAKMIČENJA (Po članu 10. Pravilnika i to: Prvenstvo republike i Prvenstvo AP Vojvodine). Za Olimpijske sportove, samo olimpijske discipline.

Ime i prezime takmičara

Naziv takmičenja

Plasman

Uzrasna kategorija

Disciplina kategorija

Mesto održavanja

Broj učesnika u kategoriji ili disciplini

(kolone /7/ u tabeli kako su označene iznad)

U skladu sa Pravilnikom za svakog sportistu u pojedinačnoj konkurenciji treba navesti u prijavi dva najbolja rezultata postignuta u toku 2020. godine.

Uz popunjen obrazac dostaviti:

  1. Bilten sa Međunarodnih takmičenja
  2. Zapisnik sa zvaničnih takmičenja
  3. Potvrdu nacionalnog saveza o takmičenju
  4. Potvrda nacionalonog saveza o broju učesnika

 

     U __________________ , 2021. godine                                          Ogovorno lice sportske organizacije

                                                                                                                         _________________________

                                                                                                                                       Ime i prezime

                                                                                MP                                   _________________________

                                                                                                                                             Potpis

.........................................................................................

O  B  R  A  Z  A C

ZA IZBOR NAJUSPEŠNIJE EKIPE GRADA SOMBORA

ZA 2020. godinu

EKIPNI SPORTOVI

Naziv sportske organizacije

 _____________________________

Adresa sedišta

 _____________________________

Datun osnivanja

 _____________________________

Grana sporta

 _____________________________

Naziv granskog sportskog saveza

 _____________________________

Broj rešenja APR-a i od kada je izdato

 _____________________________

PIB (poreski identifikacioni broj)

 _____________________________

Matični broj (statistika)

 _____________________________

Međunarodna, Republička i Pokrajinska takmičenja (po članu 9. i 10. Pravilnika)

Naziv lige u kojoj se sp. org. takmičila u 2020. g.

 ____________________________

Da li je to zvanična liga granskog saveza

 ____________________________

U kom rangu se takmičila sp. org. u 2020.g.

 ____________________________

Koliko klubova broji liga

 ____________________________

Uzrasna kategorija

 ____________________________

Plasman:

 ____________________________

Uz popunjen obrazac dostaviti:

  1. Bilten sa Međunarodnih takmičenja
  2. Zapisnik sa zvaničnih takmičenja
  3. Potvrdu nacionalnog saveza o takmičenju
  4. Potvrdu nacionalnog saveza o broju učesnika

 

          U _____________________, 2021. godine                          Odgovorno lice sportske organizacije

 

                                                                                                _______________________

                                                                                                            Ime i prezime

                     

                                                                                       MP         ________________________

                                                                                                             Potpis

.................................................................................

O  B  R  A  Z  A C

ZA IZBOR NAJUSPEŠNIJEG TRENERA GRADA SOMBORA

ZA 2020. godinu

Naziv sportske organizacije

 ________________________________

Sedište i adresa

 ________________________________

Datum osnivanja

 ________________________________

Grana sporta

 ________________________________

Naziv granskog saveza

 ________________________________

Ime i prezime trenera

 ________________________________

Dan, mesec i godina rođenja

 ________________________________

Adresa stanovanja ( prebivalište)

 ________________________________

Stručna kvalifikacija

 ________________________________

 

 

REZULTATI TRENERA ZA 2020. godinu

MEĐUNARODNA TAKMIČENJA (Po članu 9. Pravilnika i to: Olimpijske igre (samo olimpijske discipline) Svetska prvenstva, Evropska prvenstva, Univerzijada, Mediteranske igre i Balkansko prvenstvo)

Naziv takmičenja

    Plasman

 Uzrasna   kategorija

Disciplina-kategorija

Mesto, država održ. datum

Broj učesnika

____________________________________________________

U skladu sa Pravilnikom treba navesti u prijavi dva najbolja rezultata postignuta u toku 2020. godine.

REPUBLIČKA I POKRAJINSKA TAKMIČENJA - EKIPNA I POJEDINAČNA (Po članu 10. Pravilnika i to: Prvenstvo republike i Prvenstvo AP Vojvodine). Za Olmpijske sportove, samo olimpijske discipline.

Naziv takmičenja

 Plasman

Uzrasna kategorija

Disciplina -kategorija

Mesto održavanja, datum

Broj učesnika

____________________________________________________

U skladu sa Pravilnikom treba navesti u prijavi dva najbolja rezultata postignuta u toku 2020. godine.

MEĐUNARODNA REPREZENTATIVNA TAKMIČENJA - EKIPNA I POJEDINAČNA

Za Olimpijske sportove samo olimpijske discipline.

Naziv takmičenja

 Plasman

Uzrasna kategorija

Disciplina -kategorija

Mesto, država održ. datum

Broj učesnika

____________________________________________________

U skladu sa Pravilnikom treba navesti u prijavi dva najbolja rezultata postignuta u toku 2020. godine.

Uz popunjen obrazac dostaviti:

  1. Bilten sa Međunarodnih takmičenja
  2. Zapisnik sa zvaničnih takmičenja
  3. Potvrdu nacionalnog saveza
  4. Stručna kvalifikacija
  5. Važeća licenca nacionalnog saveza
  6. Potvrda nacionalnog saveza o broju učesnika.

 

     U __________________, 2021. godine                                          Ogovorno lice sportske organizacije

                                                                                                      _________________________

                                                                                                                  Ime i prezime

                                                                                MP                  _________________________

                                                                                                                   Potpis

                                                                                                                               

........................................................................................

O  B  R  A  Z  A  C

NAGRADE ZA ŽIVOTNO DELO U OBLASTI SPORTA GRADA SOMBORA

ZA 2020. godinu

Ime i prezime kandidata

______________________________

Dan, mesec i godina rođenja

______________________________

Adresa stanovanja (prebivalište)

______________________________

Grana sporta

______________________________

Period aktivnog takmičenja

______________________________

Period rada i delovanja u organizacijama i organima sporta

______________________________

 

Kratka biografija kandidata

 

______________________________

______________________________

Podaci i rezultati u periodu aktivnog takmičenja

(međunarodna, domaća-pojedinačno ili ekipno)

______________________________

Podaci o radu i delovanju u organizacijama i organima sporta

______________________________

 

Podaci o stručnom radu u organizacijama i organima sporta

______________________________

Dosadašnja priznanja u sportu

______________________________

Datum:__________________                                                                      Predlagač

      Mesto: __________________                                                 _______________________________

 ........................................................................................

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor

Objavljeno u Sport

* Komisija za raspodelu sredstava u oblasti sporta Grada Sombora održala je u petak, 10. Jula prvu sednicu za raspodelu sredstava u ovoj oblasti za 2020. Godinu. Nakon što je konstatovano da sednici prisustvuje dovoljan broj članova (5), za punoivažno odlučivanje, prema predviđenom dnevnom redu od četiri tačke, jednoglasno je za predsednika komisije izabran Aleksandar Dimitrijević, uz članove Damira Markovića, Sinišu Lazića, Milana Marića i Srđana Relića i zapisničara Miloša Aleksića

Po drugoj tački dnevnog reda: Razmatranje prijava po Konkursu za godišnje programe klubova, komisija je najpre konstatovala da su sve prijave pristigle blagovremeno. Za deo godišnjih programa klubova dostavljeno je ukupno 87 prijava. Nakon pregleda prijava, procene značaja programa za Grad Sombor, bodovanja i vrednovanja programa, komisija je donela odluku o izdvajanju 5.990.000,00 dinara za sufinansiranje dela godišnjih programa sportskih organizacija od posebnog značaja za Grad Sombor, i to na sledeći način (4 sportske organizacije sa predloženim iznosima; redosledom po visini predloženih sredstava):

  1. FK Radnički 1912, Sombor 3.490.000,00 dinara (predložen iznos za učešće u takmičenjima 3.490.000,00 dinara a što je ujedno i ukupno predložen iznos), dok su preostala tri do ukupno predloženih iznosa:
  2. KK Džoker 900.000 (predložen iznos za učešće u takmičenjima 720.000 dinara, 180.000 dinara na ime predloženog iznosa nadoknade za trenere-za trenera Isidora Rudića)
  3. SSK Polet Sombor: 850.000 (580.000 za takmičenja, 90.000 u okviru kategorije predložen iznos za manifestaciju - Polet kup i predložen iznos nadoknade za trenera - 180.000 za trenera Sandru Kamber)
  4. Rvački klub Soko Sombor: 750.000 (570.000 za takmičenja i 180.000 dinara za trenera-Gradimira Dedića).

Prilikom razmatranja sportskih manifestacija, komisija je isključivo opredeljivala sredstva za prijave koje su se odnosile na manifestacija koje se održavaju zaključno sa 31. avgustom ove godine.

Nakon odabira gore navedene četiri sportske organizacije kako je komisija odlučila, od posebnog značaja, komisija je donela odluku o sufinansiranju dela godišnjih programa ostalih sportskih organizacija; redosledom (to jest tabelom, dole - u odnosu na visinu predloženih iznosa); sredstva su predložena za 76 aplikanata:

1. Bokserski klub Sombor, Sombor 1.200.000 dinara (800.000 za takmičenja, 300.000 Kup nacije za žene i 100.000 Pojedinačno prvenstvo Srbije - za ove dve manifestacije 400.000)

2. MRK Somborelektro, Sombor 630.000 (450.000 takmičenja, 180.000 nadoknada za trenera-Marija Miskin)

3. Ok Volej starts, Kljajićevo 610.000 dinara (410.000 takmičenja, 180.000 za trenera-Vladimir Karanović)

4. Rvački klub Radnički 560.000 dinara (380.000 takmičenja, 180.000 za trenera-Milan Marić)

5. FK Sloga, Čonoplja 500.000 dinara (320.000 takmičenja, 180.000 za trenera-Aleksandar Lazarević)

6. Biciklistički klub S-Tim, Sombor 480.000 dinara (300.000 takmičenja, 180.000 za trenera-Marko Sudarić)

7-8. Karate klub Somborac, Sombor 470.000 (290.000 takmičenja, 180.000 za trenera-Petar Kosanović)

7-8. Altetski klub Maraton, Sombor 470.000 (290.000 takmičenja, 180.000 trener-Mira Trifunov) 

9. Somborski šahovski klub, Sombor 450.000 (270.000 takmičenja, 180.000 za trenera-Josip Dekić) 

10. OK Sombor, Sombor 430.000 (430.000 takmičenja)

11. Kajak klub Dunav, Bezdan 400.000 (220.000 takmičenja, 180.000 za trenera-Antonija Panda)

12. OK CVS, Sombor 330.000 (330.000 takmičenja)

13. Džudo klub Bačka, Sombor 320.000 (220.000 osnovni troškovi, 100.000 inkluzivni džudo)

14. ORK Dalmatinac, Riđica 290.000 (290.000 takmičenja)

15-16. ŽRK Ravangrad, Sombor 270.000 (270.000 takmičenja)

15-16. Rukometni klub Sombor, Sombor 270.000 (270.000 takmičenja)

17-18. Karate klub Ravangrad, Sombor 230.000 (160.000 takmičenja, 70.000 Memorijal „Igor Anđelković“)

17-18. KDT Radnički, Sombor 230.000 (230.000 takmičenja)

19. FK ŽAK, Sombor 225.000 (205.000 takmičenja, 20.000 Memorijal „Miša Mijatović“)

20. RK Grafičar, Bezdan 210.000 (210.000 takmičenja)

21-23. Kuglaški klub Vihor, Sombor 200.000 (200.000 takmičenja)

21-23. Kuglaški klub Kordun, Kljajićevo 200.000 (200.000 takmičenja)

21-23. KBS Galaktirk 200.000 (150.000 takmičenja, 50.000 Prvenstvo sanda)

24-25. FK Kordun, Kljajićevo 185.000 (185.000 takmičenja)

24-25. FK Omladinac, Bukovac 185.000 (185.000 takmičenja)

26. ARK Somaraton 170.000 (170.000 takmičenja)

27-28. Kuglaški klub Kljajićevo, Kljajićevo 160.000 (160.000 takmičenja)

27-28.Teniski klub ŽAK, Sombor 160.000 (90.000 takmičenja, 70.000 Prvenstvo Srbij za mlađe kategorije)

29. KBK Kobra, Sombor 155.000 (155.000 takmičenja)

30-33. FK Hajduk, Stapar 145.000 (145.000 takmičenja)

30-33. FK Žak Junior, Sombor 145.000 (145.000 takmičenja)

30-33. STK Gusar, Stapar 145.000 (125.000 takmičenja, 20.000 Memorijal)

30-33. TK Sprint, Sombor 145.000 (65.000 takmičenja, 80.000 Somborban)

34-37. FK Dunav, Bački Monoštor 130.000 (135.000 takmičenja)

34-37. Košarkaški klub Sombor, Sombor 130.000 (130.000 takmičenja)

34-37. ŠK Polet, Rastina 130.000 (130.000 takmičenja)

34-37. Plesni klub Ronda, Sombor 130.000 (130.000 takmičenja)

38. Aero klub Sombor, Sombor 125.000 (125.000 takmičenja)

39-40. FK „Aleksa Šantić“, Aleksa Šantić 115.000 (115.000 takmičenja)

39-40. GK Soko, Sombor 115.000 (115.000 takmičenja)

41. FK Jedinstvo, Svetozar Miletić 110.000 (110.000 takmičenja)

42. ORK Kljajićevo, Kljajićevo 105.000 (105.000 takmičenja)

43-49. FK Graničar, Riđica 100.000 (100.000 takmičenja)

43-49. FK Dinamo, Bački Breg 100.000 (100.000 takmičenja)

43-49. FK Sport, Bezdan 100.000 (100.000 takmičenja)

43-49. FK Telečka Bačđulafalva, Telečka 100.000 (100.000 takmičenja)

43-49. FK Rastina 1918, Rastina 100.000 (100.000 takmičenja)

43-49. RK Graničar, Gakovo 100.000 (100.000 takmičenja)

43-49. Bovlingstons, Sombor 100.000 (100.000 takmičenja)

50-52. STK Žak, Sombor 90.000 (90.000 takmičenja)

50-52. Boćarski klub Sombor, Sombor 90.000 (90.000 takmičenja)

50-52. DPA Sombor, Sombor 90.000 (90.000 takmičenja)

53. Šahovski klub Bezdan, Bezdan 85.000 (85.000 takmičenja)

54-55. Kajak klub Sombor, Sombor 80.000 (80.000 takmičenja)

54-55. Boćarski klub Riđica, Riđica 80.000 (80.000 takmičenja)

56-59. ŠK „Aleksa Šatnić“, Aleksa Šantić 65.000 (65.000 takmičenja)

56-59. ŠK „Bački Breg“, Bački Breg 65.000 (65.000 takmičenja)

56-59. ŠK Ravangradske ajkule, Sombor 65.000 (65.000 takmičenja)

56-59. Sportski klub Figura, Sombor 65.000 (65.000 takmičenja)

60-62. Boćarski klub Stanišić, Stanišić 60.000 (60.000 takmičenja)

60-62. Boćarski klub Foks 60.000 (60.000 takmičenja)

60-62. Boćarski klub Ravangrad, Sombor 60.000 (60.000 takmičenja)

63-64. Džudo klub Ipon, Sombor 50.000 (50.000 takmičenja)

63-64. GK Mladost, Bački Monoštor 50.000 (50.000 takmičenja)

65-66. Fudbalski klub Spektar, Sombor 45.000 (45.000 takmičenja)

65-66. Streljački klub „Blek hors“, Sombor 45.000 (45.000 takmičenja)

67. Plivački klub Sombor, Sombor 44.000 (44.000 takmičenja)

68-70. Plivački klub Feniks, Sombor 40.000 (40.000 takmičenja)

68-70. Karate klub „Dušan Staničkov“, Sombor 40.000 (40.000 takmičenja)

68-70. Biciklistički klub Sombor 40.000 (40.000 Liberty race)

71-72. Spidbadminton klub Spider, Sombor 35.000 (35.000 takmičenja)

71-72. Sportsko udruženje Student, Sombor 35.000 (35.000 Vidovdanski turnir u basketu)

73-74. Bejzbol klub Aligators, Sombor 20.000 (20.000 Međunarodni turnir)

73-74. Planinarsko društvo „Dr Radivoj Simonović“, Sombor 20.000 (20.000 Jubilarni susreti planinara)

75-76. Udruženje sportskih ribolovaca Sombor 15.000 (15.000 takmičenja)

75-76. Aikido kluba DAN, Sombor 15.000 (15.000 takmičenja)

Zbog nedovoljnog broja bodova, komisija je odbila deo godišnjih programa sledećih sportskih organizacija (tri):

  1. SKA, Sombor
  2. BBAK Herkules, Sombor i
  3. Udruženje za radnički sport Jugozapadna Bačka, Sombor

Iz razloga neispunjavanja uslova konkursa i kriterijuma, odbijaju se četiri prijave:

  1. OK Goks-in: nesprovođenja trenažne i takmičarske aktivnosti na teritoriji Grada Sombora u 2019. godini kao period iz kog se uzima osnova za bodovanje
  2. Sport za sve Fan end fit: jer je manifestacija sa kojom su aplicirali planirana za decembar 2020. godine
  3. Gradski fudbalski savez: iz istih razloga kao prethodno
  4. Sportski savez Grada Sombora: jer su im već opredeljena sredstva za programsko finansiranje iz budžeta Grada Sombora

Shodno navedenom, komisija je donela zaključak: Utvuđuje se da je od ukupno 20.000.000,00 dinara opredeljenih konkursom na alineji deo godišnjih programa klubova za raspodelu predložen iznos od 19.999.000,00 dinara.

O trećoj tački dnevnog reda, razmatranju prijava po konkursu za stipendiranje najperspektivnijih mladih sportista Grada Sombora objavićemo u posebnoj rubrici.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor

Rubrika je u okviru realizacije projekta Udruženja Podium "Sve je lako kad si mlad 3", izdavača Novog Radio Sombora, koji se realizuje zahvaljujući sredstvima Grada Sombora na Konkursu LAP za mlade za 2020. godinu.

Objavljeno u Prva vest

* Nakon studiozne analize romske fonetike, odnosno glasova koji se javljaju u svim značajnijim dijalektima koji je, prethodno odabrala Međunarodna komisija, da bi bili od značaja i koristi za policentričnu standardizaciju romskog jezika utvrđeno je da se Romsko latinično pismo sastoji od 38 slova

Završena je, podsetimo - prošle godine u januaru, konačno i Gramatika romskog jezika čiji su autori predsednik Internacionalne romske akademije umetnosti i nauka prof. dr Rajko Đurić i Zlatomir Jovanović, i najavili da će uskoro biti objavljeno ovo kapitalno djelo, prenosi portal FoNet.

Nakon studiozne analize romske fonetike, odnosno glasova koji se javljaju u svim značajnijim dijalektima koji je, prethodno odabrala Međunarodna komisija, da bi se koristili za policentričnu standardizaciju romskog jezika utvrđeno je da se Romsko latinično pismo sastoji od 38 slova.

Prvi put je utvrđeno da u romskom jeziku ima pet deklinacija. Tri deklinacije su važeće za imenice muškog, a dve za imenice ženskog roda. Srednji rod ne postoji u romskom jeziku.

Sistem padeža romskog jezika je dvostepen. Čine ga nezavisni padeži (nominativ, kosi padež i vokativ) i zavisni (genitiv, dativ, akuzativ - koji je podudaran sa kosim padežom - instrumental, lokativ i ablativ).

Oblici zavisnih ili dubinskih padeža su od nepromenljive osnove kosog padeža i promenljivih padežnih markera. Morfološko - sintaksička i semantička analiza ovih padeža u jednini i množini predstavljaju prvo jezgro morfologije romske gramatike.

Drugo jezgro čine glagoli, koji se, kao u sanskritu i novoindijskim jezicima, jele na tematske i atematske i stvaraju konjugacioni sistem koji se u znatnoj meri razlikuje od, recimo, konjugacionog sistema u srpskom jeziku, objasnili su sami autori.

Gramatika određuje sintaksu i semantiku romskog jezika. Semantika se prvi put tretira u ovoj knjizi, stoji u saopštenju Internacionalne romske akademije umetnosti i nauka, a prenosi portal FoNet.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor

Projekat „Novosti dana: Svi jezici jedno blago – multikulturalni Novi Radio Sombor“ sufinansira se iz budžeta grada Sombora. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Objavljeno u Sae nevimata

* Komisija za dodelu priznanja „Avram Mrazović“, koje se dodeljuje prosvetnim radnicima iz ustanova obrazovanja sa teritorije grada Sombora, odlučila je da ovo prestižno priznanje za  2017. godinu dodeli  Renati Cvetkov, nastavnici likovne kulture u Osnovnoj školi „Nikola Vukićević“ u Somboru i Dušku Obradoviću, profesoru računarstva i informatike u Gimnaziji „Veljko Petrović“

Komisiji je dostavljeno ukupno pet predloga za dodelu priznanja, a osim nastavnice Cvetkov i profesora Obradovića predloženi su i Goran Đuričić, nastavnik fizičkog vaspitanja u OŠ Bratstvo Jedinstvo u Somboru, Snežana Klepić, profesor srpskog jezika i književnosti u Srednjoj tehničkoj školi i Katarina Naumov, nastavnica fizičkog vaspitanja u OŠ „Dositej Obradović“ u Somboru.

Priznanje „Avram Mrazović“ nagrađenim prosvetnim radnicima biće dodeljeno na svečanosti na Dan prosvetnih radnika (8. novembar).

Svečana dodela biće priređena u velikoj sali u zgradi lokalne samouprave (Trg cara Uroša 1, Sombor), u 12.00 časova.

Izvor: Poslovi informisanja i odnosa sa javnošću / S. S.

Objavljeno u Prva vest

* Komisija za raspodelu sredstava u oblasti sporta utvrdila je predlog raspodele sredstava u oblasti sporta, odnosno listu klubova koji će se sufinansirati iz sredstava obezbeđenih Odlukom o prvom rebalansu odluke o budžetu grada Sombora za 2017. godinu

Nadležna komisija pregledala je prijave prispele po javnom pozivu za sufinansiranje potreba u oblasti sporta za period jul-decembar 2017. godine i utvrdila predlog raspodele na sednici komisije, održane 28. avgusta.

Na predloženu raspodelu učesnici konkursa imaju pravo prigovora do utorka, 5. septembra 2017. godine. Prigovor se upućuje Komisiji za raspodelu sredstava u oblasti sporta posredstvom Odeljenja za društvene delatnosti, a podnosi se u pisanoj formi na šalterima, Uslužnog centra Gradske uprave grada Sombora (šalter 11 i 12), prizemlje zgrade „Županija“, Trg cara Uroša 1, Sombor.

Komisija o prigovoru odlučuje u roku od 15 dana od dana njegovog prijema. Predlog raspodele dostupan je ovde, a originalan dopis o roku za prigovor ovde.

Izvor: Poslovi informisanja i odnosa sa javnošću / S. S.

Objavljeno u Prva vest

Kontakt

Venac Stepe Stepanovića 9
25000 Sombor, Srbija

e-mail:

office@noviradiosombor.com

Telefon: +381-25-510-16-41
Mobilni: +381-65-8-675-445

http://noviradiosombor.com

Internet radio: Novi Radio Sombor

http://www.omiljeniradio.com/index.php/radio-uzivo-online-srbija/1130-novi-radio-sombor-uzivo-online.html 

POSTANITE SARADNICI

Svi koji želite, možete da postanete saradnici Novog Radio Sombora, bilo gde da živite i boravite.

Izaberite oblast, pošaljite vest, informaciju, fotografije.

Dobrodošli saradnici u marketingu i oglašavanju!

Javite se na e-mail:

office@noviradiosombor.com

Telefon: +381-65-8-675-445

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…