Odštampajte ovu stranicu
Članovi Atletskog kluba Apatin ostvarili odlične rezultate proteklih nekoliko dana

* Osvojeno sedam medalja na četiri takmičenja

Članovi Atletskog kluba Apatin bili su izuzetno aktivni proteklih nekoliko dana, tokom kojih su učestvovali na takmičenjima realizovanim u Beogradu, Sremskim Karlovcima i na Fruškoj Gori, gde su ostvarili odlične rezultate i osvojili sedam medalja

Prvo je na Otvorenom Prvenstvu Beograda za seniore koje je održano protekle subote Đuro Borbelj slavio u trci na 5.000 metara, istog dana je u Trci uz Beograđanku Aleksandra Todorović osvojila drugo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, ona je 550 stepenika do 22 sprata pretrčala za 3 minuta i 47 sekundi, u nedelju je na Fruškoj Gori održan Kup Fruške Gore u trekingu, gde je Miroslav Pešić u trci na 16 kilometara osvojio bronzano odličje.

Mladi atletičari AK Apatin, sjajno su predstavljali Atletski klub Apatin i Opštinu Apatin na mitingu koji je održan na novoizgrađenom atletskom stadionu koji je otvoren ovim takmičenjem u Sremskim Karlovcima. Na mitingu je za boje AK Apatin nastupilo petoro takmičara i osvojene su četiri medalje (tri zlatne i jedna srebrna). Mladi puleni trenera Bojana Tomaševića u Apatin su se vratili sa četiri medalje: dve zlatne medalje osvojila je Milica Zanze (skok u dalj - 3 metra i 85 centimetara i 60 metara - 9 sekundi i 15 stotinki), Nemanja Kovačević osvojio je jednu zlatnu medalju (bacanje vorteksa sa ličinim rekordom - dužina hica 43,00 metra) i jednu srebrnu medalju u trci na 60 metara. Sjajnu trku na 60 metara istrčala je Elena Ćopić  i osvojila peto mesto sa ličnim rekordom (9 sekundi i 39 stotinki). Dobru trku ostvarila je i najmlađa predstavnica Jovana Kuridža koja je istrčala 60 metara (11 sekundi i 60 stotinki) i sa tim rezultatom ostvarila plasman među prvih deset takmičarki. Pulen Mariane Čegar Lukić, senior Miroslav Pešić, u trci na 1000 metara (rezultat 3:00 minuta) zauzeo je četvrto mesto.

Na takmičenju u Sremskim Karlovcima sa atletičarima je bio i predsednik AK Apatin Goran Čegar, logističku podršku učešću na mitingu pružili su roditelji apatinskih atletičara.

Narednog vikenda u Sremskoj Mitrovici biće održano Prvenstvo Srbije na 10.000 metara na stazi, gde će se u borbu za visok plasman upustiti Đuro Borbelj.