Odštampajte ovu stranicu
Apatinski atletičari uspešni na trci u Ovčar Banji: Zlato za Miroslava Pešića, srebro i bronza za Unu Čegar i Marianu Čegar Lukić

* Proteklog vikenda u predivnom ambijentu Ovčarsko-Kablarske klisure, sa startom i ciljem u Ovčar Banji održana je 1. Trka «Mala Sveta Gora» u kojoj je učestvovalo blizu 250 takmičara i takmičarki iz 18 gradova, među kojima su svoj uspešan nastup u trkama na 5 i 10 kilometara, imali članovi Atletskog kluba Apatin

Sjajnu trku na 5 kilometara u ženskoj konkurenciji na izuzetno zahtevnoj stazi, istrčala je Una Čegar, najmlađa učesnica u trci (10 godina), koja je u cilj ušla zajedno sa majkom Marianom. Njih dve su zauzele drugo i treće mesto u sveukupnom plasmanu.

Odličnu trku na 5 kilometara u muškoj konkurenciji imao je Miroslav Pešić koji je slavio ispred Aleksandra Božovića iz Požege, a bronzanu medalju u trci na pet kilometara osvojio je novi član AK Apatin, Aleksandar Stajić.

U trci na 10 kilometara u kojoj je nastupilo 80 takmičara i takmičarki, odlično izdanje imao je Predrag Vejin koji je u sveukupnom plasmanu zauzeo šesto mesto, dok je Živa Vijoglavin osvojio 20. mesto, na istoj deonici u ženskoj konkurenciji nova članica AK Apatin, Marijana Mijatović osvojila je sedmo mesto, dok je Branka Veličković bila 14.

Organizatori trke u Ovčar Banji bili su Udruženje «Čačani u Čačku» i Planinsko društvo «Kablar» iz Čačka.

Proteklog vikenda u Sremskoj Mitrovici, održano je Prvenstvo Srbije na 10000 metara na stadionu, na kojem je nastupio Đuro Borbelj. Izuzetno toplo i teško vreme za trčanje, doprinelo je da od 39 takmičara na startu, 17 trkača odustane među kojima je i Đuro Borbelj, koji je čvrsto držao treće mesto do sedmog kilometra gde je nažalost stao i nije uspeo da završi trku.

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor