Odštampajte ovu stranicu
Nove medalje rvača somborskog Radničkog u susret IV Memorijala u čast svog najvećeg člana, "Ivan Frgić Žuti"

* U subotu, 24. oktobra održano je Prvenstvo Srbije - U 23 - u Petrovcu na Mlavi u rvanju grčko-rimskim stilom. Rvači somborskog „Radničkog“ su nastupili sa četvricom takmičara. Najuspešniji među njima bio je Filip Frgić koji je u kategoriji do 67 kg osvojio bronzanu medalju

U kategoriji do 55 kg Srđan Kovač u borbi za 3. mesto je izgubio i zauzeo 4. mesto. Na peta mesta plasirali su se Ratko Marinković do 55 kg i Bojan Kostić do 87 kg.

Sutradan je održano Prvenstvo Srbije za pionire (U 13) u Kanjiži. Predstavnici “Radničkog” su nastupili sa petoricom takmičara i osvojili 3 medalja. Sjajno rvanje prikazali su Kristian Dobi i Srđan Todorović koji su postali šampioni Srbije u svojim kategorijama. Kristian Dobi je u kategoriji do 33 kg imao tri borbe i sve tri pobedio tušem. Srđan Todorović u kategoriji do 60 kg je imao četiri borbe i sve ih rešio u svoju korist. David Mazinjanin u kategoriji do 46 kg sa dve pobede i jednim porazom osvaja bronzanu medalju. Na takmičenju su nastupili još i Nikola Gunj do 60 kg i Luka Katanić do 70 kg. (Fotografiju i sa ovog uspešnog takmičenja pogledajte u slajdu odmah ispod rubrike)

Svi rvači “Radničkog” su bili mlađi od uzrasta u kojem se takmičili i pokazali i obom ptilikom veliki potencijal. Ekipa “Radničkog” je od 19 ekipa, zauzela ekipno 2. mesto, odmah RK iza “Partizan” iz Beograda. Predsednik kluba Vladimir Krstić zadovoljan je uspehom naših rvača i očekuje još bolje rezultate.

U subotu, 31. oktobra, “Radnički” je domaćin Kupa Srbije (U 11) kao i

IV Memorijalnog rvačkog turnira “Ivan Frgić-Žuti” sa početkom u 11:30 časova u Gradskoj hali “Mostonga”, u sećanje na svog najvećeg člana i sportistu veka.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor