Rukomet, Super B liga: Pobeda "Pantera" uz bespotrebni triler na samom kraju u Sivcu

Super B liga Sever-Centar / rukometaši

Sivac, 11. kolo: RK Sivac 69 - RK Ub 31:30 (17:15)

* Egal utakmica u sivačkoj hali većim delom prvog poluvremena, kakva je bila i za očekivati, gledajući tabelu. Međutim, sivački "Panteri" u poslednja tri minuta igre dolaze na plus 3, moglo je to biti i ubedljivije, ali tehničkim greškama dozvoljavaju gostima do na poluvreme odu sa samo dva gola zaostatka.

Furiozan start drugog dela za domaće momke. Kao da je ta loša završnica prvog dela utakmica uticala veoma pozitivno na ekipu trenera Žeželja, sa velikim žarom domaćinii ulaze u drugi deo igre, te je već u 35. minutu na semaforu stajao rezultat 21:16.

Nisu se gosti predavali, borili su se tokom čitavog meča, nisu hteli tek tako da prepuste bodove. Iz svega toga dobijamo egal utakmicu u poslednjih 10 minuta, a pravu dramu u samoj završnic, 4 minuta pre kraja. U 57. minutu "Panteri" su golom Beslaća došli do 31:29, i tu stali. Tačno je da su odbrane u samoj završnici utakmice bile ono najbolje što smo gledali, ali bilo je tu i tehničkih grešaka i promašaja.

Gosti su u 60. minutu utakmice postigli pogodak za 31:30, "Panteri" nisu realizovali svoju šansu, nisu uspeli da stave tačku na ovu utakmicu, već su brzopletošću dali gostima šansu da dođu do boda. Tek 15 sekundi pre kraja ekipa iz Uba imala je napad da dođe do izjednačenja, međutim dobrom odbranom i pribranošću novajlije Maksimovića, bodovi ipak ostaju u Sivcu.

Konačnih, 31:30.

Strelci za RK "Sivac 69" : Čabai 10(igrač utakmice), Slavuljica 6, Beslać 4, Šajin, Vučković i Žegarac po 3, i Džabasan 2 gola.

U narednom kolu Sivac 69 gostuje u Bogatiću gde će odmeriti snage sa domaćom "Mačvom"!

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor