Gosti iz Bačkog Petrovca bolji od Radničkog u Kupusini

PFL Sombor - kadeti

* Kadeti bačkopetrovačke Mladosti savladali su svoje vršnjake iz ekipe somborskog Radničkog,u Kupusini nadomak Sombora u četrnaestom kolu prvenstva Područne Lige Sombor, rezultatom 0:2. U jednoj ravnopravnoj utakmici tokom čitavog dela, gosti iz Bačkog Petrovca su se ipak bolje snašli, na kraju slavili u gostima, i zaslužili sva tri boda.

Domaći fudbaleri su imali igru na sredini terena, a završnica im baš nije išla od ruke. Svi prodori po bokovima bez prave završnice i ozbiljnijih pretnji po gol golmana Mladosti. Nisu gosti imali podređenu ulogu, suprostavili su se napadačkom igrom, koja je sredinom drugog poluvremena rezultirala vođstvom od 0:1.

Trerner Radničkog Dalibor Mrđenović iskoristio je pravo zamene igrača, ali su svi pokušaju odmornih snaga da nešto više učine ostali bez rezultata. Na dva minuta pre kraja domaća odbrana je napravila prekršaj u svom kaznenom prostoru, pa je sudija opravdano pokazao na belu tačku, što su gosti iskoristili da povećaju vođstvo i ostvare važnu pobedu.

Domaći tim u narednom kolu gostuje u Bačkoj Palanci kod ekipe Starog Grada, a Mladost dočekuje vršnjake Rusina iz Ruskog Krstura na svom terenu kraj Vrbare u Bačkom Petrovcu.

Izveštač i fotoreporter: Vinko Janković

(Pogledajte još set zanimljivih fotografija)

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor