Fudbalski odjeci: Radnički u desetkovanom sastavu poražen i u Novom Kneževcu

VFL - Sever XXII kolo

OBILIĆ - RADNIČKI(S)  3:0 (0:0)

* Najnovije gostovanje fudbalera somborskog Radničkog u Novom Kneževcu kod ekipe Obilića završeno je zasluženom pobedom domaćeg tima rezultatom 3:0. Izostanak čak sedmorice fudbalera iz prve postave, Josića, Đukanovića, Žeželja, braće Slobodana i Nikole Tevanovića, Martinovića i Lilića, nagovestilo je slabiji otpor domaćinu, koji je i dalje pretposlednji tim na tabeli vojvođanskog - Severa, a za Somborcima, koji su mesto iznad, zaostaju pet bodova

Prvih 45 minuta susreta proteklo je u ravnopravnoj igri rivala, bez pravih prilika za gol, a nastavak utakmice u drugom delu počeo je najzrelijom šansom gostiju, kada je jedan prodor kapitena Lučića po levoj strani završen ubacivanjem lopte slobodnome Mijoviću na desetak metara od gola, ali je mladi napadač slabo šutirao, tako da je golman Lazić sa lakoćom odbranio udarac. Već u narednom minutu  stigla je kazna za promašaj, a strelac Dražić je, uz slabu intervenciju Zorića, doveo svoj tim do vođstva od 1:0.

Nedugo zatim gosti prave prekršaj u svom šesnaestercu, sudija Šipoš pokazuje na belu tačku, a priliku da se iskupi za propust kod prvog gola, koristi golman Zorić i brani penal izbacivanjem lopte u polje. Na dvadesetak minuta pre kraja domaćini preko Dražića dupliraju prednost, a u redovima gostiju tri povrede igrača, najpre Lakića, a potom Mijovića i Smilanovskog desetkuju inače jedva skrpljen tim, pa se sa klupe ubacuju mladi Vukelić i Dodić, kadeti gostiju, i nešto stariji Zorica.

Takav odnos snaga je na strani domaćina, koji na dva minuta pre kraja, trećim golom Dražića završavaju poso, za konačnih 3:0.

Posle ovog poraza somborski Radnički je i dalje šesnaesti tim na tabeli sa 21 bodom, a njihov domaćin je ostao na istoj poziciji, samo što je saldo bodova povećao za tri, i sada ima 16. Naredne srede Somborci putuju u Čelarevo ekipi ČSK-a, dok će fudbaleri Obilića gostovati u Pačiru kod Bačke.

Igralište Obilića, bez publike. Sudija Atila Šipoš (Srbobran). Pomoćnici: Predrag Mrđenović i Petar Stanić. Delegat Zlatko Vojnić-Purčar. Strelac: Dražić u 47,70 i 88. Za Obilić. Žuti kartoni: Vuković (Obilić), Zorić i Smilanovski (Radnički). Igrač utakmice: Dražić (Obilić).

OBILIĆ: Lazić, Kasaš, Đurđev, Nađ, Krasin (Mrakić), Dražić, Janković, Rankov (Gvožđarev), Pantelin, Šoć  i Vuković (Boškov).

RADNIČKI: Zorić, Vukadinović, Šomođvarac, Lakić (Vukelić), Lukić, Minić, Petković, Mijović (Dodić), Kovačević, Lučić, Smilanovski (Zorica).

Izveštač i fotoreporter: Vinko Janković

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor