KLV-SEVER-Pioniri: Romantična i efikasna igra vrbaških juniora u Somboru

ŽAK - CFK (Vrbas) 0:7 (0:4)

* U XVI kolu prvenstva pionira Kvaltetne Lige Vojvodine-grupa Sever, ekipa CFK iz Vrbasa savladala je na igralištu kraj pruge u Somboru svoje vršnjake iz somborske ekipe ŽAK rezultatom  0:7(0:4). Pioniri CFK-a prikazali su fudbal na visokom nivou i predstavili su se u najboljem svetlu, kao nijedna ekipa koja je poslednjih nekoliko godina gostovala u gradu zelenila

Mladi gosti iz Vrbasa su pokazali da dobro barataju loptom, da su precizni u dodavanju, igraju bez panike sa jasnim ciljevima u izvršavanju zadataka koje im je trener predočio pred utakmicu. U njihovim redovima gotovo da nije bilo slabog pojedinca, a nekolicina graditelja igre, nosili su tim do pobede. Otvorenom igrom, domaćini su im pružili priliku da se razigraju po svim delovima terena, i veći deo susreta proveli su na onoj polovini koja je pripadala upravo mladim žakovcima. Sedam lepih golova, zatim mnošto šansi, nekoliko dobrih odbrana domaćeg čuvara mreže moglo se videti na jednoj fer i korektnoj utakmici, i prava je šteta što je igrana bez publike, jer su izostali aplauzi podrške, koji bi ovim mladim igračima dali krila u ovakvim situacijama.

Omaleni Miljan Đurđevac je otvorio goleadu u 6. minutu meča solo prodorom, i preciznim završnim odarcem za 0:1. Isti igrač je u 46. minutu postigao još jedan gol, a dvostruki strelac je bio i Nikola Vujović, koji je na utakmici igrao samo jedno poluvreme, ali je zato u 10. i 30. minutu zatresao mrežu domaćina. Po jedan gol su dali Milija Drakulović u 28, rezervista Sava Tepavčević u 66. i Stefan Šoškić u 70. Trener Petar Kovač iskoristio je mogućnost zamene svih igrača rezervnim koje je doveo iz Vrbasa na ovu utakmicu. Gostima pobeda donosi proboj u gornjem delu tabele, možda čak i do drugog mesta a poraz domaće igrače ostavlja na poziciji devet, koja je dva mesta iznad predposlednje Arene i poslednjeg Bečeja.

Ovu utakmicu, po lepom vremenu i dobro pripremljenom terenu, odlično je vodio Nemalja Malbašić sa svojim pomoćnicima Molnarom i Štimcem.

Igralište kraj pruge u Somboru. Sudija Nemanja Malbašić (Sombor). Strelci: Đurđevac u 6. i 46, Vujović u 10. i 30, Drakulović u 28, Tepavčević u 66. i Šoškić u 70. za CFK.

ŽAK: Lukić, Fratrić, Kovačević, Đurđević, Vulin, Sladojević, Glamočanin, Trbojević, Šarčanski, Lerić i Bakić. Igrali su još: Čakširan, Petrović, Mandić, Luković i Kaić.

CFK (Vrbas): Damjanović, V. Mićunović, Vučković, Šoškić, Drakulović, Pavićević, Velicki, M. Mićunović, Đurđevac, N. Ćurković i Vujović. Igrali su još: Antović, V. Ćurković, Kirti, Vasiljević, Tepavčević i Banović.

(U slajdu - još set atraktivnih fotografija)

Izveštač i fotoreporter: Vinko Janković

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor