Pioniri Rvačkog kluba Radnički Sombor prvaci Vojvodine!

* Prošlog vikenda, 11. aprila u Subotici je održano Prvenstvo Vojvodine za mlađe pionire i kadete u rvanju grčko-rimskim stilom. Rvači somborskog „Radničkog“ su u uzrastu mlađih pionira, od 12 ekipa zauzeli ekipno 1. mesto sa osvojih 157 bodova, čak 32 boda više od drugoplasirane Sente

Najuspešniji takmičar u redovima „Radničkog“ bio je Srđan Todorović koji je dominirao u kategoriji do 70 kg, sa tri pobede i bez izgubljenog boda osvojio zlatnu medalju. Srebrne medalje osvojili su Nikola Gunj i David Mazinjanin. David je sa tri pobede ušao u finale i u jednom momentu „zaspao“ što je protivnik iskoristio i pobedio.

Bronzane medalje zaslužili su: Filip Šarkezi, Jovan Kosovac, Uroš Ilić, Marko Mamula i Mladen Batalo. Bez medalja ostali su: Vojin Savić, Miloš Ranisavljević, Milan Kosovac, Nemanja Lončarević, Milan Mazinjanin i Strahinja Čubra.

U uzrastu kadeta najuspešniji je bio Mladen Patarčić koji je u najtežoj kategoriji osvojio bronzanu medalju. Bez medalja ostali su: Milan Tolić, Aljoša Ilić, Veljko Ranisavljević, Milan Krstić, Srđan Rišar i Milan Mamula.

Sponzori i prijatelji kluba na ovom takmičenju bili su: Kolović Expres, Mesoproizvod Sombor i Sreća 025. Ovom prilikom zahvalili bismo se i Branislavu Jokiću koji je finansirao postavljanje koša u sali i time omogućio dodatnu aktivnost kao vid zagrevanja naših rvača.

(U dodatku ispod teksta još pogledajte slajdove:

1. Trener Milan Marić na pobedničkom postolju sa peharom za najbolju pionirsku ekipu u rvanju grčko-rimskim stilom;

2. Srđan Todorović na najvišem stepeniku podijuma neprikosnoven)

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor