Septembar ispunjen novim dometima powerlifting Kluba Sever - Sombor
* Na dva značajna takmičenja učestvovali su takmičari somborskog Severa u mesecu koji ispraćamo i na oba bili među najzapaženijima

U dalekom nam - kako kažu - Knjaževcu, najpre, srednjeg septembarskog vikenda su startovali na Prvenstvu Srbije u disciplini benč pres. Učestvovalo je više od 80 takmičara iz 20 klubova. Među njima i powerlifting Klub Sever Sombor, za koji je nastupilo devetoro takmičara koji su ostvarili sledeće rezultate:

U kategoriji sub junior Mia Milošević u kategoriji do 57kg osvojila je drugo mesto, a Filip Maunić se u jakoj konkurenciji u istom uzrastu popio i na najviši stepenicu i okitio zlatom u kategoriji do 83kg.

U starosnoj grupi juniora nastupili su Sonja Milošević koja je u kategoriji do 69 svojim donela somborskom klubu još jedno zlato. Strahinja Garai koji je u kategoriji do 74kg postao vicešampion države. Među seniorkama  nastupila je Milanka Cicmil u kategoriji do 69 kg i osvojila - novo zlato. Nikola Vuković, koji se takmičio u kategoriji do 120 kg postao je vicešampion.

Darko Glušac nasupio je u starosnoj grupi master 1 i u kategoriji do 120 osvojio zlato i svojom podignutom kilažom proglašen za najjačeg mastera na takmičenju. U starosnoj grupi master 3 učesnik je Đorđe Terzin koji je postao šampion države u kategoriji do 83 kg, na putu do ovog uspeha obarao je državni rekord čak tri puta.

I u starosnoj grupi master 4 predstavnik Severa bio je Dragomir Dimić koji je odbranio titulu prvaka države u kategoriji do 105 kg. Takodje powerlifting Sever osvojio je ekipno treće mesto. - Ovim putem želimo da se zahvalimo Zero bet i Mir 025 koji su nam pomogli u odlasku na ovo takmičenje. Ali još nema mesta odmoru, jer za dve nedelje nas očekuje Prvenstvo Vojvodine na kojem će Sever nadamo se, biti još bolji i jači - najavili su u Klubu.

*****
To što su najavili, u Bačkoj Palanci, u Sportskom centru Tikvara proteklog vikenda, su i ostvarili. Na Prvenstvu Vojvodine u disciplini benč pres, jedan od 12 klubova bio je i powerlifting Sever, sa devetoro takmičara koji su osvojili jedno srebro a čak 8 zlata

Srebrnom medaljom se okitio Strahinja Garai u kategoriji juniora do 74 kg, dok su zlato u kategoriji sub juniora osvojili Mia Milošević među takmičarkama do 57 kg i Filip Maunić u kategoriji do 83 kg.

U juniorskoj konkurenciji zlato su zaslužili Tamara Lančuški u kategoriji do 63 kg, Sonja Milošević, do 69 kg. A u seniorskoj konkurenciji bez premca su bili Dragana Kulaš u kategoriji do 69 kg, Nikola Vuković u konkurenciji rivala do 105 kg. Dok, u kategoriji mastera prvo mesto zauzeli su Đorđe Terzin u kategoriji do 83 kg i Darko Glušac, kategorija do 120 kg.

Zahvaljujući ovim rezultatima, powerlifting Sever Sombor je drugu godinu za redom osvojio pehar za najuspešniji klub u Vojvodini.