Prikazivanje članaka po tagu Sportski savez grada Sombora

* U subotu 23. marta, biće održan deveti po redu Sombor open

Najavljeno je prisustvo klubova iz Subotice, Temerina, Zrenjanina, Novog Sada, Požarevca, Rume, Šimanovaca, Beograda, Sombora.

Organizator, Sportski savez grada Sombora poziva na ovu popularnu sportsku manifestaciju, ulaz je slobodan. Svečano otvaranje zakazano je u 12 časova u velikoj sali Gradske hale "Mostonga".
 
Medijska pratnja: Novi Radio Sombor
 

* U Narodnom pozorištu u Somboru prisustvovali smo proglašenju izbora sportiste grada za 2018. godinu

Ceremoniju je poslednjeg januarskog ponedeljka uveče, otvorio predsednik Sportskog saveza grada Sombora Milan Stakić.

Komisija za izbor sportiste za 2018. godinu dodeljuje sledeća priznanja:

1. Godišnja priznanja najuspešnijim sportistima, ekipama i trenerima

2. Posebna godišnja priznanja

3. Nagrada za životno delo

Nagrađeni su sledeći sportisti:

PIONIRI

Olimpijski sportovi

Pionirka 2018. godine:

1. mesto: Bolgarka Eđed, Kajak klub Dunav, Bezdan

2. mesto: Žofia Varga, Somborski klub Dunav, Bezdan

PIONIRI

Neolimpijski sportovi

Pionir 2018. godine:

1. mesto: Matija Rađenović, Somborski Sportski klub Polet

2. mesto: Mihajlo Stolić, Biciklistčki klub S team

3. mesto: Mihajlo Dadić, Kajak klub Dunav, Bezdan

PIONIRI

Neolimpijski sportovi

Pionirka 2018. godine:

1. mesto: Tamara Vučković, Karate klub Ravangrad, Sombor

PIONIRI

Neolimpijski sportovi

Pionir 2018. godine:

1. mesto: Nikola Čavić, Karate klub Somborac

SPORT ZA SVE

Veteranski i rekreatvni sport

Veteran 2018. godine:

1. mesto: Želko Jovišić, Rvački klub Soko

Sportska rekreacija

Rekreativac i rekreativka

  1. mesto u muškoj konkurenciji: Đuka Čeljuska, ARK Somaraton, Sombor
  2. mesto u muškoj konkurenciji: Tijana Kabić, ARK Somaraton i Tijana Odobašić, ARK Somaraton

Sportisti sa invaliditetom 2018.  godine:

1. mesto u muškoj konkurenciji: Đorđe Jovanović. Džudo i sambo klub Bačka

1. mesto u ženskoj konkurenciji: Katarina Galamboš, Džudo i sambo klub Bačka

ŠKOLSKI SPORT

OSNOVNE ŠKOLE

  1. Najuspešniji pionir: Mihajlo Lakić, OŠ "Dositej Obradović", fudbal i atletika
  2. Najuspešnija pionirka: Doroteja Šerko, OŠ "Nikola Vukićević"
  3. Najuspešniji nastavnik: Robert Katona i Nikola Anđelković
  4. Najuspešnija škola: OŠ "Dositej Obradović" i OŠ "Nikola Vukićević"

SREDNJE ŠKOLE

  1. Najuspešnije omladinke: Sandra Krajina; MŠ "Dr Ružica Rip", atletika
  2. Najuspešniji omladinac: Aleksa Rađenović, Gimnazija "Veljko Petrović", plivanje
  3. Najuspešniji nastavnik: profesor Mira Trifunov, Gimnazija "Veljko Petrović"
  4. Najuspešnija škola: Gimnazija "Veljko Petrović"

KADETI

Kadeti i kadetkinje, olimpijski sportovi

Kadetkinje

1. mesto: Sara Počuča, Kajak Klub Dunav, Bezdan

2. mesto: Bojana Vujašinović, Bicklistički klub S team

3.mesto: Dženifer Bošnjak, Bicklistički klub S team

Kadeti

  1. mesto: Aleksa Rađenović, Somborski Sportski klub Polet
  2. mesto: Marko Kolović, Somborski Sportski klub Polet
  3. mesto: David Novič: Rvački klub Radnički, Sombor

JUNIORI

Juniori i juniorke olimpsijki sportovi

Juniorke

  1. mesto: Dajana Kult, Atletski klub Maraton, Sombor
  2. mesto: Danica Gazdić, Somborski Sportki klub Polet
  3. mesto: Milica Lazić: Džudo i sambo klub Bačka

Juniori

  1. mesto: Sava Mijoković, Rvački klub Soko
  2. mesto: Nikola Božović, Bokserski Klub Sombor
  3. Aleksandar Perović, Kajak Klub Dunav, Bezdan

Juniori i juniorke neolimpijski sportovi

Juniorke

  1. mesto: Marina Gajčin, Somborski šahovski Klub

 Juniori

  1. mesto: Tot Kristijan, Boćarski klub Sombor

SPECIJALNO PRIZNANJE

Veljko Šaponja, prvak sveta i Evrope u bokserskoj verziji WBF i GBF

TRENERI

Olimpijski sportovi

Najuspešniji trener: Gradimir Dedić, Rvački klub Soko

Neolimpijski sportovi

Najuspešniji trener: Petar Kosanović, Karate Klub Somborac

NAGRADA ZA VRHUNSKI SPORTSKI REZULTAT

VAN SOMBORA DOPRINOS I POPULARIZACIJU SPORTA

  1. Katarina Krpež Šlezak, rukometašica, kapiten reprezentacije Srbije, članica Erd Handbal, Mađarska
  2. Nikola Jokić, košarkaš, član Denver Nagetsa

ŽIVOTNO DELO

Draško Davidov i Boro Pavlović, treneri neplivača

SENIORI

Olimpijski sportovi

Seniorke

  1. mesto: Ivana Vilim, Bicklistički klub S Tesm
  2. mesto: Jelena Kukulj, Odbojkaški klub VOLLEY Stars
  3. mesto: Sonja Bogišić, Plivački klub Feniks

Seniori

  1. mesto: Veljko Stojnić, Bicklistički klub S Team
  2. mesto: Igor Tomić, Klub dizača tegova Radnički
  3. mesto: Srđan Kovač, Rvački Klub Radnički

Neolimpijski sportovi

SENIORI

Olimpijski sportovi

Seniorke

  1. mesto: Jelena Leković, Karate Klub Somborac

Seniori

  1. mesto: Danilo Mandić, Kuglaški Klub Vihor, Sombor

Specijalno priznanje za popularizaciju fudbala

FK Radnički 1912 Sombor

EKIPA GODINE

Olimpijski sportovi

Rvački Klub Soko,Sombor

Neolimpijski sportovi

Karate klub Somborac

u muzičkom delu programa posetioci su imali priliku da čuju Milicu Radnić, učenicu Muzičke škole "Petar Konjović", na flauti uz klavirsku pratnju Miroslava Popovića, klasa Lidije Knajp i Stefana Ivetića, takođe đake somborske muzičke škole, violina solo u klasi Jovane Marković. Na kraju cermonije za sve učesnike i goste priređen je koktel u foajeu pozorišta.

Srđan Ačanski

Objavljeno u Prva vest

* U kišno poslepodne, petka 19. oktobra na glavnoj somborskoj ulici Kralja Petra I, održane su tradicionalne ulične trke povodom Dana oslobođenja Sombora od fašizma (21. oktobar). Sombor ima razloga za dalji ponos

Jer, ni kiša nije omela više od tri stotine učesnika, među kojima su najbrojniji bili učenici osnovnih škola, da prikažu svoja trkačka umeća. A i više od toga, da pokažu koliko vole svoj grad. Najpre su se predstavili najmlađi, polaznici Predškolske ustanove "Vera Gucunja" kao i pojedinih privatnih vrtića.

Potom su na scenu stupile učenice i učenici svih pet gradskih osnovnih škola kao i iz naseljenih mesta, Čonoplje, Kljajićeva, Stapara, Bezdana. Njihove trke bile su prilično masovne i ujedno je prikazan novi napredak u sportskom sazrevanju i sveukupnom ponašanju đaka osnovaca. Jedino je odziv srednjoškolaca (i ove godine) bio slabiji.

Manifestaciju je pred brojnim okupljenim građanima na platou ispred Velike pravoslavne crkve posle prigodnog jezgrovitog govora otvorio Milan Stakić, predsednik Sportskog saveza grada Sombora, a onda je dao reč profesorki Miri Trifunov koja je dala osnovne tehničke smernice takmičarima i novim mladim talentima u atletskom bazičnom sportu. I ovom prilikom svojim prisustvom i bodrenjem mladih sportista uz njihove roditelje, navijače i građane, događaj je podržala je Antonija Nađ Kosanović, gradska većnica za sport, omladinu i decu.

Ova neumorna trenerka Atletskog kluba Maraton, suorganizatora priredbe, i teško sporedivi entuzijasta i sada je ponela najveću težinu ne lakog zadatka - okupiti sve osnovne škole pre svega, kao i one nešto starije i u tome po ko zna koji put, zaslužila najvišu ocenu. Verno su je kao i svake godine u tome pratile njene učenice i đaci i asistirali joj klupski sportisti AK Maraton.

Uz pokrovitelja, Grad Sombor i odličnu i rutinski urađenu tehničku podršku Sportskog saveza grada, Ulične trke za 2018. godinu podržali su i donatori, Kompanija Jafa iz Crvenke, Knjižara iz Stapara, Picerija Zamak, vlasnice Danice Nikolov, preduzeće Tisa, vlasnika Karla Zujića, Knjižara Pergamona, te osiguravajuća kuća Unika, sa predstavnikom Slobodanom Pelagićem. Velika zahvalnosti i ovoga puta ide na adresu vrednih volontera Gradske organizacije Crvenog krsta Sombor.

Evo i kompletnih rezultata po troje prvoplasiranih:

Predškolska ustanova „Vera Gucunja“

Devojčice:

  1. Ana Šmit, vrtić „Bambi“ Bezdan
  2. Lucia Perić, „Venčić“
  3. Minja Šnaderbek, „Vila Vrtić“

Dečaci:

  1. Miloš Petković, „Venčić“
  2. Uroš Marković, „Đurđevak“
  3. Aleksej Šoškić, „Bajka

Osnovne škole

Prvi razred, učenice:

  1. Nina Šubašić, „Ivo Lola Ribar“
  2. Askar Anoreen, „Avram Mrazović“
  3. Anđela Vukelić, „Ivo Lola Ribar“

Prvi razred, učenici:

  1. Luka Bodrožić, „Ivo Lola Ribar“
  2. Miloš Katanić, „Nikola Vukićević“
  3. Relja Lalić, Bratstvo Jedinstvo

Drugi razred, učenice:

  1. Lsts Zujić, „Avram Mrazović“
  2. Sofija Cvetković, „Avram Mrazović“
  3. Anja Vodeničar, „Dositej Obradović“

Drugi razred, učenici:

  1. Milan Kosanović, „Nikola Tesla“ Kljajićevo
  2. Vojin Mijović, „Avram Mrazović“
  3. Mihajlo Čikara, „Ivo Lola Ribar“

Treći razred, učenice:

  1. Milica Kovačev, Bratstvo Jedinstvo Bezdan
  2. Mila Vujko, „Ivo Lola Ribar“
  3. Mina Sečenji, „Avram Mrazović“

Treći razred, učenici:

  1. Nikola Vulin, „Ivo Lola Ribar“
  2. Filip Milić, „Ivo Lola Ribar“
  3. Marko Šmit, Bratstvo Jedinstvo Bezdan

Četvrti razred, učenice:

  1. Vanja Milošević, „Nikola Vukićević“
  2. Anastasija Borić, „Nikola Tesla“ Kljajićevo
  3. Sara Popović, „Ivo Lola Ribar“

Četvrti razred, učenici:

  1. Nemanja Mudrinić, „Avram Mrazović“
  2. Vasilije Đermanović, „Dositej Obradović“
  3. Veljko Pavlović, „Dositej Obradović“

Peti razred, učenice:

  1. Jelena Pavkov, „Avram Mrazović“
  2. Lara Basara, Bratstvo Jedinstvo Bezdan
  3. Jovana Terzić, „Ivo Lola Ribar“

Peti razred, učenici:

  1. Filip Peša, „Ivo Lola Ribar“
  2. Vuk Ćopić, „Avram Mrazović“
  3. Vojin Mišković, „Dositej Obradović“

Šesti razred, učenice:

  1. Lana Radić, „Avram Mrazović“
  2. Maša Buišić, „Dositej Obradović“
  3. Helena Raič, Bratstvo Jedinstvo

Šesti razred, učenici:

  1. Luka Uzelac, „Miroslav Antić“ Čonoplja
  2. Gregor Sekulić, „Miroslav Antić“, Čonoplja
  3. Branko Čikara, „Ivo Lola Ribar“

Sedmi razred, učenice:

  1. Milana Plavšić, „Nikola Vukićević“
  2. Milana Mrđanov, „Branko Radičević“ Stapar
  3. Jovana Kovačević, „Nikola Vukićević“

Sedmi razred, učenici:

  1. Miloš Maksimović, Bratstvo Jedinstvo
  2. Nikola Japundžić, „Dositej Obradović“
  3. Matija Rađenović, „Dositej Obradović“

Osmi razred, učenice:

  1. Žurđina Vidović, „Miroslav Antić“ Čonoplja
  2. Jefimija Milutin, „Dositej Obradović“
  3. Dajana Antić, Bratstvo Jedinstvo

Osmi razred, učenici:

  1. Mihajlo Lakić, „Dositej Obradović“
  2. Mihajlo Katanić, „Nikola Vukićević“
  3. Darko Tumara, „Nikola Vukićević“

Srednje škole

Prvi razred, učenice:

  1. Bojana Vujasinović, Gimnazija „Veljko Petrović“
  2. Tanja Šahmanović, Srednja poljoprivredno prehrambena škola

Prvi razred, učenici:

  1. Aleksa Roksandić, Srednja medicinska škola „Dr Ružica Rip“

Drugi razred, učenice:

  1. Natalija Dedić, Srednja medicinska škola „Dr Ružica Rip“
  2. Danijela Vujasinović, Srednja škola „Sveti Sava“
  3. Marija Kucurski, Gimnazija „Veljko Petrović“

Drugi razred, učenici:

  1. Nemanja Draganić, Srednja tehnička škola
  2. Uroš Ivetić, Gimnazija „Veljko Petrović“

Treći razred, učenice:

  1. Vasilisa Đurišić, Gimnazija „Veljko Petrović“

Treći razred, učenici:

  1. Rastko Galetin, Srednja tehnička škola
  2. Aleksandar Šahmanović, Srednja poljoprivredno prehrambena škola
  3. Aleksandar Perović, Gimnazija „Veljko Petrović“

Četvrti razred, učenici:

  1. Davor Piliši, Gimnazija „Veljko Petrović"

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor

Fotografije: Dejan Horvat

(Sledi galerija fotografija):

Rubrika je objavljena u okviru realizacije i sprovođenja projekta na javni poziv sufinansiranja Grada Sombora, pod nazivom „Deco, zdravo – dvostruki multikulturalni Novi Radio Sombor za sve gradske i osnovne škole naseljenih mesta somborskog gradskog područja“. Korisnik sredstava, Udruženje PODIUM, izdavač Novog Radio Sombora putem kojeg ostvaruje imenovani projekat u oblasti informisanja građana od strane medija na području Grada Sombora, zahvaljujući sredstvima iz budžeta grada Sombora za 2018. godinu.

Objavljeno u Prva vest
Strana 5 od 5

Kontakt

Venac Stepe Stepanovića 9 (kancelarija) Ivana Kosančića 19 (redakcija, sedište) 25000 Sombor, Srbija

e-mail:

office@noviradiosombor.com

Telefon: +381-25-510-16-41
Mobilni: +381-65-8-675-445

Portal:

http://noviradiosombor.com

Internet radio: Novi Radio Sombor

http://www.omiljeniradio.com/index.php/radio-uzivo-online-srbija/1130-novi-radio-sombor-uzivo-online.html 

POSTANITE SARADNICI

Svi koji želite, možete da postanete saradnici Novog Radio Sombora, bilo gde da živite i boravite.

Izaberite oblast, pošaljite vest, informaciju, fotografije.

Dobrodošli saradnici u marketingu i oglašavanju!

Javite se na e-mail:

office@noviradiosombor.com

Telefon: +381-65-8-675-445

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…